“Play it fuckin loud” ya da “Hoşgeldin Lobna”

İstanbul’un yaşadığı en güzel Haziran aylarından bir tanesinde Gezi direnişi boyunca konuşmaya gerek kalmadan tanıştığımız hayatımıza giren binlerce insandan bir tanesiydi Lobna. Başına (kelimenin gerçek anlamıyla) neler geldiğini burada tekrar sıralayıp omuz düşürtecek halimiz yok zira hepimiz biliyoruz neler olduğunu. Esas önemli olan Lobna’nın hâlâ şehrin sokaklarında dolanıp, sesini kısmadan bizimle konuşması. Üstelik verilen koca bir savaşa rağmen gülümsüyor. Onunla birlikte gülümsemeye kararlı arkadaşları da 13 Aralık Cuma Garajistanbul’da “Hoşgeldin Lobna” diyerek bir dayanışma konseri hazırlığı içindeler ve diyorlar ki :

Hoşgeldin Lobna

Güler yüzünü özledik, seni karşımıza alıp yine sohbet edebilmeyi. Sana ve umutlarımıza güvendik aylarca. Uzun zamandır bu anı bekliyorduk.
Dostluklar acı tatlı her gün için.
Döndün; dönüşün şerefine tüm şarkılarımız senin olsun!
Aramıza hoşgeldin; sensiz eksiktik!”

Biz de dadanizm olarak elimizden geldiğince Büyük Ev Ablukada, Göksel, Hakan Vreskala, Kardeş Türküler, Mehmet Erdem gibi isimlerin de parçası olacağı bu güzelliği duyurmak istedik.

Ayrıca tekrar hatırlamakta ve şartlar el verdiğince “dadanmakta” fayda var; Lobna’nın candostu Barış tedavi masraflarını karşılayabilmek için Indiegogo’da yardım kampanyası için bir video paylaşmıştı. Barış’ın açtığı “Sing Lobna Sing” başlıklı Indiegogo sayfasına buradan gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s