Aşk hayatında ölü taklidi yapanlar ve sela okutanlar (Yapış yapış ısrar hikâyelerine buyrun!)

Memleket zaten yeterince sinir bozucu havadisle dolu değilmiş gibi üstüne bir de şu geldi:

sela

Evet, ilk başta başlığa bakıp “Puhaha çok komikmiş!” demeden edemiyor insan ama haberi okumaya devam edince içinizin sıkışmaya başladığını hissediyorsunuz. Haberi buradan detaylı okuyabilirsiniz ama biz kısaca bir özet geçelim: E.M., uzun süredir peşini bırakmadığı ve bu yüzden kendisine dava açan H.A.’yı artık unutabilmesinin tek yolunun H.A.’nın manevi dünyada ölmesi yoluyla olabileceğine karar verir ve H.A. için caminin imamına sela okutturur. “Benim için öldü o” demenin arabesk bir romantizmi olabilir ama kendini bilmez erkek ısrarcılığının yapış yapış sayfalardan aktığı şu olayda mide bulandıran bir boyuta ulaşıyor. Biz bu memlekette bu ısrarcılığın kan döktüğüne şahit olduğumuzdan hep bir iki adım sonrasını kafamızda kurmadan edemiyoruz.

Buna karşılık yine bunun gibi sinir gevşeten bir haber de İngiltere semalarından geldi. Burada da hikaye oldukça saçma tabii ki: Somerset’te yaşayan Ann Gray isimli bir kadın, internetten tanıştığı bir adamla flört etmeye başlar. Üçüncü buluşmalarında aralarında bir şey olabilmesinin pek mümkün olmadığına karar veren Gray, her olgun insan gibi durumu flörtüne açar ve yollarını ayırmak istediğini söyler. Tabii ki bu hikayedeki erkek karakterimiz de durumu anlamak istemez ya da kabullenemez; mesaj üstüne mesaj atarak Ann Gray’i ikna etmeye çalışır durur. Ann Gray’in bu durumdan kaçış yolu ise kız kardeşine kendisi için “Öldü o” dedirtmek olmuş. (Türkiye’de olsalar adam ne güzel üstüne sela okuturdu bir de…)

“Hayır” sözcüğünün tam olarak algılanamaması yüzünden ölü taklidi yapanlar ya da karşısındakini ölüme layık görenler… Okurken bile ruhumuz darlandı resmen.

Bu arada aynı şey kadınlar için de geçerli biliyoruz, tamam. Bu darlamasyon hallerinin analizlerini yapmak isteyen var mı? Bekleriz…

stalker

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s