En büyük aşkı sinema olanlar için gelsin: Sinema Seni Seviyorum gösterimleri Pera Müzesi’nde!

Almodovar’ın “Sinema hayatınızdaki boşlukları ve yalnızlığınızı doldurur” sözüne tüm varlığınızla katılıyor, “Benim sadık yârim beyazperdedir” diyorsanız Sevgililer Gününde size kendinizi yalnız hissettirmeyecek bir program başlayacak Pera Film’de:Sinema Seni Seviyorum’

‘Sevgililer Günü’ ve ‘sinema’ ikilisini düşününce akla aşk filmlerinden oluşan bir seçki gelmesi pek muhtemel, ki aslında haklısınız; ‘Sinema Seni Seviyorum’ gerçekten de ‘aşk’ filmlerine programında yer veriyor. Yine de aklınıza ‘You’ve Got Mail’, ‘Titanic’ gibi romantik klasikler (‘klişe’ yazmaya elimiz varmadı) gelmesin; ‘Sinema Seni Seviyorum’, Michel Gondry’nin eğlenceli filmi ‘Be Kind Rewind’dan Agnès Varda’nın ‘Les plages d’Agnès’ belgeseline kadar uzanarak sinema aşkının peşinden giden filmleri izleyiciyle buluşturacak.

14 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşecek ‘Sinema Seni Seviyorum’ kapsamında başka hangi filmleri izleyebileceğinizi siz de merak ediyorsunuz, değil mi? Öyleyse gelin, sizi buradan gösterim programına doğru alalım.

Buradan tüm acayip aşk hikâyelerine selam olsun…

bekindrewind

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s