Comic Con semalarından bize ulaşan yeni dizi fragmanları

San Diego kıyılarından Comic Con geçerken, ardında bir sürü havadis bıraktı.

Marvel dünyasına dair bir sürü açıklamanın peş peşe düştüğü Comic Con’da bir de yollarını gözlediğimiz birkaç yapımdan fragmanlar paylaşıldı. (Hayır, Top Gun: Maverick bunlar arasında değil.)

Sonunda HBO tarafından televizyona uyarlanan ilk uzun fragmanı Comic Con sırasında yayınlandı. Alan Moore ve Dave Gibbons’ın bu kült çizgi romanı beklerken hem korktuğumuz hem de heyecanlandığımız bir uyarlamayla ekranlara taşınacak. Korkuyoruz: ya orijinal eserin hakkını veremezse? Heyecanlıyız: neticede yıllardır bunu beklemedik mi?

Dizinin yaratıcısı Damon Lindelof da nasıl bir sorumluluğun altına girdiklerinin farkında olacak ki, kitapların birebir aynısını yapmaya kalkışmayacaklarını, bir tür yeniden düzenleme işine girişeceklerini söylemiş.

Şimdi biz susalım da fragmanlar konuşsun…

Yapay zekaya dair tüm kötücül senaryoları bünyesinde toplayan Westworld’ün üçüncü sezonundan da bir fragman paylaşıldı.

Hatırlarsanız hikaye artık parkın sınırlarının da dışına çıkmış, karanlık ve distopyalardan fırlama bir şehre doğru yol almıştı.

Bu sezon kadroya ayrıca Aaron Paul, Vincent Cassel, Lena Whaithe gibi isimler de katılıyor.

Bu arada, çok heyecanlanmayın; üçüncü sezonun 2020’de yayınlanması planlanıyor.

Önce bir kitap, sonra bir bilgisayar oyunu ve şimdi de bir dizi…

Evet, ak saçlı delikanlı The Witcher‘ın dizi uyarlamasından ilk fragman da yine San Diego’daki panelde izleyiciye gösterildi. Henry Cavill’in Rivialı Geralt’ı canlandırdığı dizide kahramanımızın destansı hikayesini bu sefer kendi konrolümüzde olmadan izleyeceğiz. (Çok alışmıştık bilgisayar başında Rivialı Geralt’ın kararlarına eşlik etmeye…)

Sekiz bölümlük bu Netflix yapımının 2020’de ekranlarda olması bekleniyor.

Bong Joon-ho’nun 2013 tarihli filmi Snowpiercer da televizyon aleminin yeni uyarlamaları arasında yerini alıyor. Çoktaaaan kült mertebesine yükselen filmin bu dizi uyarlaması o kadar çok merak ediliyor ki, daha ilk sezon yayınlanmadan, ikinci sezon için onayı aldılar. TNT bayağı heyecanlanmış olmalı.

Jennifer Conelly, Daveed Diggs, Benjamin Haigh, Susan Park gibi isimlerin başrolde olduğu dizi projesinde, filmin yönetmeni Bong Joon-ho da yapımcı olarak yerini alıyor.