BBC’nin özel albümü için Olivia Colman’dan dinliyoruz: Portishead – ‘Glory Box’

Bu şarkının hakkını iyi verirsin sen Olivia Ablamız.

Portishead’in en matrak ve ayrıca en cool şarkılarından biri Glory Box. 90’ların kafası bozuk albümlerinden Dummy’de bulunan bu parçada aslında hayranlarını kızdırmak istemeyiz ama bir nevi Yıldız Tilbe hissiyatına denk gelmek de mümkün: ”Çok yoruldum artık, oynasınlar diye kalbimi diğer kızlara bırakacağım… Bana seni sevmek için bir sebep göster, bana bir kadın olmak için bir sebep göster…” Eyvah eyvah… Ergen kalbimizi fena titretirdi bu şarkı. Şimdi de etkisi 10 numara gerçi…

Duyduğumuza göre, BBC’nin tüm geliri ihtiyacı olan çocuklara bağışlanacak özel albüm projesi için Olivia Colman ablamız, bu güzide parçayı cover’layacakmış. (Eyvah demiştik, değil mi?)

Broadchurch’le kalbimizi kaptırdığımız, The Favourite’la iyice abayı yaktığımız, Oscar konuşması sırasında müridi olmaya hazırlandığımız Olivia Colman’ın bu damardan seslenen parçanın sonuna kadar hakkını vereceğine inanıyoruz.

Hem sadece bu da değil: Children in Need adlı organizasyon için hazırlanan bu albüm projesinde (adı Got It Covered bu arada, cover parçalardan oluşan bir albüm için oyunlu bir isim olmuş) başka müthiş isimler de var: Helena Bonham Carter, Jodie Whittaker (Dr. Who yani), David Tennant (eski Dr. Who yani), Luke Evans ve niceleri… Jodie Whittaker’ın Coldplay’den Yellow’u cover’layacağını duymuştuk bu arada, birkaç gün önce kaydı dinleme fırsatımız olmuştu. Albümün tamamı ise 1 Kasım’da yayılanacak.

İngiliz mizahının doruklara çıktığı bir kamera arkası videosu da paylaşmışlar.

Ne güzeldir İngilizlik diyelim ve geri sayıma geçelim.