The Batman ve gerçek olamayacak kadar güzel kadrosu

Size rüya takımı sayalım: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano, Matthew McConaughey, Colin Farrell, Andy Serkis…

Joker, yaklaşık iki yıl süren lansman çalışmalarında (ki Joker gerçek bir pazarlama başarısıydı) hiçbir zaman bize kalabalık, şöhretli ya da ödüllü bir oyuncu kadrosu sunmadı. Onca süredir hepimizin bildiği ve beklediği Joaquin Phoenix’in rolüyle bütünleştiği, büyük ihtimalle insanüstü bir performans sergileyeceğiydi ve öyle de oldu.

Tüm bu sürede bildiğimiz ama Joker’in heyecanı ve sürekli yeni bir gündem yaratmasıyla geride kalan başka bir şey daha vardı: Yeni Batman filminin hazırlıkları da paralel olarak sürüyordu. Şimdi, Joker sahnesini aldı ve meydan tabiri caizse Matt Reeves’in The Batman’ine kaldı. Şu anki tabloya bakınca, sanırız Joker’den daha büyük bir film geliyor. Büyük derken, kadrodan bahsediyoruz.

Sonuçta Batman’den bahsediyoruz; geriye dönüp bakınca sinema tarihinin yapılmış en iyi üçlemelerinden biri bu dostumuza ait ve böyle bir karakteri yeniden yorumlayacaksanız, iddianızın da büyük olması gerekiyor. Kadronun bir kısmı resmiyete bindi, açıklanıp roller dağıtıldı ve geriye söylentiler (ama sıkı söylentiler) ile kulislerde dolaşan isimler kaldı. Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano ve Jeffrey Wright, hâlihazırda bildiklerimiz. Şu an konuşulan öyle bir kadro var ki, kafamızda o ekibi bir araya getirince Robert’ın Bruce Wayne olabileceğine bile hemen alıştık.

Gülümseten olasılıkları aşağıda sayıyoruz:

Colin Farrell = Penguin

Andy Serkis = Alfred Pennyworth

Matthew McConaughey = Harvey Dent

Bu üçlüden sonra, filmde Batman olmasa bile izleriz.

Colin Farrell, belki de Hollywood’un en değeri bilinmeyen yeteneklerinden biri. İyi yazılmış ve yönetilmiş karakterlerle neler yapabildiğini görmek için birkaç öneri: Yorgos Lanthimos filmleri, True Detective’in ikinci sezonu, ve tabii ki In Bruges. Dün 50. doğumgünü şerefine açtığı Instagram hesabından sonra dünyanın yeni bir çağa gireceğini düşündüğümüz Matthew McConaughey için söyleyecek çok bir sözümüz yok; onu ilkokul piyesindeki ağaç olsa izleriz. Andy Serkis denince bizim aklımıza hala Gollum geliyor, engel olamıyoruz ama onu şu an Alfred olarak hayal ediyoruz ve… Aksan konusunda hiç şüphemiz yok çünkü ne güzel şeydir İngilizlik.

The Batman’in çekimleri -umarız bu muhteşem ekibin bir araya geleceği kesinleşince- bu yılın sonu ya da 2020 başlarında başlayacak, vizyon tarihi de 25 Haziran 2021 olacak. Aşağıya, çocuklarımıza göstereceğimiz bir görsel ekliyoruz, “Biz böyle günlerden geçmiştik” demek için…