Yakın zamanda dadanacağımız 10 albüm

Yeni yıl biz müzik severler için müthiş bir başlangıç yaptı. Caribou’dan King Krule’ye, Pearl Jam’den La Roux’ya en sevdiğimiz müzisyen ve gruplar art arda yeni albüm haberlerini duyurdu.

İşte, yakın zamanda playlist’lerimizde yer alacak 10 yeni albüm!

Pet Shop Boys

Always on My Mind, It’s a Sin, West End Girls ve Go West şarkılarını annem sayesinde keşfettiğim Pet Shop Boys’un en sevdiğim gruplar arasına girmesi çok uzun sürmedi. İlk albümünü 1987 yılında yayınlayan grup, bu kez bizi on dördüncü albümleri Hotspot ile selamlıyor. Albümü kaydetmek için Berlin, Kreuzberg’de bulunan ve daha önce U2, David Bowie ve Pixies gibi dev isimlere ev sahipliği yapan Hansa stüdyolarını tercih etti Pet Shop Boys. Albüm öncesi yayınladıkları Burning the Heather ve Monkey Buisness şarkılarıyla da biz hayranlarına büyük bir geri dönüş sözü verdi. Pet Shop Boys’un 24 Ocak itibariyle dijital ortamlardan dinleyiciyle buluşan Hotspot albümünde bir de Years & Years ile yaptıkları Dreamland şarkısı da bulunuyor.


Tame Impala

Uzun zamandır bir albüm çıkarsa da durmadan dinlesek diye beklediğimiz Tame Impala, bize bir nevi Sevgililer Günü hediyesi vermeye hazırlanıyor. 2019’da yayınladığı Borderline, It Might Be Time ve Posthumous Forgiveness şarkılarıyla yeni albümü müjdeleyen Tame Impala, ocak ayında ise Lost in Yesterday şarkısını bizlerle buluşturarak albüme doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. İlk haberini aldığımızdan beri sabırsızlıkla beklediğimiz The Slow Rush adlı bu yeni albümle 14 Şubat’ta buluşacağız. 


Caribou

2014 yılında yayınladığı Our Love’ın ardında sessiz sedasız beş yıl geçiren Caribou, 28 Şubat’ta  Suddenly albümüyle geri dönmeye hazırlanıyor. 4 Aralık’ta yaptığı açıklamada yeni albümün tarihini ve You and I şarkısını bizlerle buluşturmuştu. Albüm duyurusundan sonra ise art arda yeni şarkılar geldi. Home ve You and I teklilerinin ardından 29 Ocak günü Never Come Back’i yayınlayan Caribou, yeni albüme doğru emin adımlarla ilerliyor.


Dua Lipa

Yayınladığı ilk albümüyle bizi kendine hayran bırakmıştı Dua Lipa. O kadar başarılı bir albümden sonra dünyaca ünlü bir yıldız olması da üzün sürmedi. Yeni bir albüm için stüdyoya giren Dua Lipa’nın en büyük yardımcısı ise efsane müzisyen Nile Rodgers oldu. Merakla beklediğimiz albüm için Don’t Start Now şarkısıyla start veren Dua Lipa, Future Nostalgia adını taşıyacak albümün çıkış tarihini ise henüz duyurmadı.


The 1975

Geçtiğimiz haziran ayında Starsailor ile birlikte ülkemize geleceklerini duyuran The 1975’ın İstanbul konseri önce ertelenmiş sonra da iptal edilmişti. Ülkemize gelmeyip bizi üzen The 1975, bu kez gönlümüzü almaya kararlı. 16 Ocak’ta Me & You Together Song şarkısını yayınlayan The 1975, Notes on a Conditional Form adını verdiği albümünü 21 Şubat’ta bizlerle buluşturacak. 


Pearl Jam

10 Ocak günü yayınladıkları Instagram gönderisiyle yeni bir albümün yolda olduğunu duyurmuştu Pearl Jam. Bu duyurunun ardından da bizleri albüm tarihi için fazla bekletmediler ve on birinci albümleri Gigaton’u 27 Mart’ta yayınlayacaklarını açıkladılar. 22 Ocak’ta ise altı yıllık sessizliğini bozan grup, albümde yer alacak Dance Of the Clairvoyants’ı yayınlayarak hayranlarını yeni albümleri için daha da heyecanlandırdı.


The Weeknd

Starboy, Can’t Feel My Face ve Call Out My Name şarkılarıyla tanıdık The Weeknd’i. Hayatımıza ve playlist’lerimize girişi hızlı olsa da 2018 yılında yayınladığı My Dear Melancholy albümünden sonra sessizliğe bürünmeyi tercih etti. İki yıl süren bu sessizliği 2019 Kasım ayında yayınladığı iki şarkıyla bozan The Weeknd yeni işler peşinde. Heartless ve Blinding Lights şarkılarıyla vitesi yükselten The Weeknd bu yıl içinde yeni bir albümle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Deep Purple

Haziran ayında The Long Goodbye Tour kapsamında son kez ülkemizde izleyeceğimiz Deep Purple, bize bir de yeni bir albüm hediye edecek. Geçtiğimiz aralık ayında albümün kayıtlarını tamamladıklarını duyurmuştu grup. Ancak kendileri bu konuda ser verip sır vermiyor, öyle ki albümün ne çıkış tarihi açıklandı ne de ismi.

King Krule

Geçtiğimiz haziran ayının sonuna doğru Instagram hesabından yeni albüm müjdesini vermişti King Krule. Bu sevindirici haberin ardından Kasım ayında ise kendi yazdığı ve başrolünde de yer aldığı on altı dakikalık bir kısa filmle karşımıza çıktı. Hey World teklisini de içinde barındıran bu kısa filmde aynı zamanda albümde yer alacak şarkıları bizlere kısa kısa dinletti. 21 Şubat’ta yayınlayacağı Man Alive! albümünden önce ise kapanışı (Don’t Let The Dragon) Draag On şarkıyla yaptı King Krule ve heyecanla beklediğimiz albüm için geri sayım başladı.

La Roux

Son albümleri Trouble in Paradise’ın üzerinden beş yıl geçen Grammy ödüllü elektro-pop ikilisi La Roux bizi yeni albümleri Supervision ile selamlıyor. Albüme, yayınladıkları International Woman of Leisure şarkısıyla start vermişti ikili. International Woman of Leisure şarkısından sonra Gullible Fool teklisiyle de albüm yolcuğuna devam etti La Roux. İkilinin 7 Şubat’ta dinleyeceğimiz yeni albüm öncesi çıkardıkları son şarkı ise Automatic Drive oldu. Yayınladıkları şarkılarla bize uzun süre beklememize değecek bir albüm vadeden La Roux’nun yeni şarkılarıyla buluşmak için az kaldı.