Westworld 3. sezonda robotlar Vahşi Batı’dan çok uzakta

Televizyon alemindeki distopyaların orta yerine kuruluveren Westworld 3.sezonda inanmayacaksınız ama işler feci karışıyor! Şaka bir yana, bu sefer robotlar, Vahşi Batı’dan çok uzakta misyonlarına devam ediyorlar.

Artık dizinin adını değiştirmeliler: Hikaye Westworld’den çıktı artık. Robotlarımız bu kurmaca dünyanın altını üstünü getirip kendilerini dışarıya atmanın bir formülünü bulmuşlardı ikinci sezonun sonuda. Ama artık hiç olmadıkları kadar tehlikeliler. İntikam gözlerini bürüdü çünkü. Bir de artık işe duygularını da karıştırmaya başladılar, biliyorsunuz. Her biri artık birer ölüm makinesi ne dönüşmüş vaziyette. (Vov, ölüm makinesi, o kadar sağlam bir benzetme oldu ki!!!)

Üzücü bir haber; Westworld’ün üçüncü sezonu, ilk iki sezondaki hissiyattan biraz uzakta gibi duruyor. Atlamalı, zıplamalı, silah konuşturmalı bir aksiyon filmi izliyormuşuz gibi hissettiriyor bir noktadan sonra. Robotların olduğu bir Mission Impossible filmi adeta. Ve hiç de heyecan verici, merak uyandırıcı değil.

Bu sezon biliyorsunuz, yepyeni bir karakterle Aaron Paul da diziye katılıyor. Fragmanda kendisini bol bol görüyoruz. Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Tessa Thompson, Ed Harris ve Jeffrey Wright yine başrollerde. Üçüncü sezonda Vincent Cassel, Lena Waithe, Scott Mescudi, Marshawn Lynch, John Gallagher Jr., Michael Ealy ve Tommy Flanagan da artık kadroda. Karakterleri geçici mi, kalıcı mı, artık onu sezon ilerledikçe göreceğiz.

Fragmanın en heyecan verici kısmı ise hiç şüphesiz ki arkada çalan Sweet Child O’Mine piyano cover’ı. Ki zaten müzikleri burada da anlattığımız üzere, Westworld’e dair en sevdiğimiz şey olabilir. Ramin Djawadi, rock tarihinin kült şarkılarını alarak piyano ve diğer klasik enstrümanlar üzerinden bambaşka bir hisle, yeniden yaratıyor gibi. Radiohead, Soundgarden, Nirvana… O kadar güzel cover’lar duydu ki bu kulaklarımız diziyi izlerken. Sweet Child O’ Mine cover’ını da boş geçmemiş Djawadi, yine ilk dinleyişten insanın zihnini ele geçiren bir şarkı yaratmış.

Biz yine de gördüğümüz birkaç parça görüntüye kapılıp üçüncü sezon hakkında peşin hükümlere varmayalım. 15 Mart’ta ilk bölümü yayılanacak Westworld’ün. Bir de o zaman konuşalım.

Westworld 3.sezonda