2000’lerin en çok merak edilen sorusunun cevabı geldi: Evet, Friends geri dönüyor

2000’lerin en çok sorulan o sorusunun cevabı sonunda geldi, hem de HBO cephesinden, bu sefer kesin! Evet, Friends geri dönüyor.

Bir gece ansızım gelebilirim.

Sit-com dediğimiz tür, dijitalin egemen olduğu şu çağda çoktan bitti ama karakterlerinin absürtlüğü ve anlattıklarının gerçekliğiyle Friends hâlâ altın çağını yaşıyor. Finalini tam 16 yıl önce yapmış bir diziden bahsediyoruz. Sonrasında benzerleri çıkmış olsa da tahtını bırakmamış olan bir diziden…

Geçtiğimiz yıl, 25’inci yılını deviren dizinin neden hâlâ kalplerde bir numara olduğunu burada yazmıştık, sırada çok daha taze bir haber var.

Mayıs 2020’de, dijital platformlarda anlı şanlı bir şekilde yerini almaya hazırlanan HBO Max, sonlara doğru sağlam bir haber patlattı: Friends ekibi, özel bir proje için yeniden bir araya gelecek. Evet, oyuncu kadrosu altıda altı, ful fors geri dönüyor. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer. Hepsi. Basit bir eski günleri yâd etme projesi de değil bu. Hikayeyi bıraktığımız yerden, yepyeni bir hikayeyle. (Matthew Perry’nin hiç umulmadık bir anda Instagram hesabı açmasından anlamalıydık zaten…)

Bu gece bu az önce saydığımız kutsal altılının hepsi haberi doğrulayacak şekilde post’lar çıktı kendi Instagram hesaplarından, ”Evet, doğru, Friends yeniden bir arada” diyerek.

Proje hakkında ser verilip sır verilmiyor. Koca bir sezona yayılacak bir bölüm izlemeyi beklemememiz gerek. Bu kısım doğru. Özel bir bölüm olacağı ortada. Belki de karakterleri 15 yıl önce bıraktığımız noktadan bugüne taşıyacak bir bölüm olacak sadece. Bilinmez. (Mayıs’a ne kadar kaldı şunun şurasında.)

Ama HBO Max tarafından Kevin Reilly’nin yaptığı açıklamaya göre ful kadro yeniden bir araya gelecek bu özel bölüm için. Variety’nin haberine göre bölümü Ben Winston çekecekmiş. Dizinin yapımcıları ve prodüktörleri Kevin Bright, Marta Kauffman ve David Crane eşliğinde.

HBO Max’in Warner Bros.’u da çatısı altına aldığını biliyorduk ama bunu pek beklemiyorduk açıkçası. Ve yine Variety’nin açıklamasına göre oyuncuların her biri en az 2.5 milyon dolar alacaklarmış bu bölüm başına.

Yeniden bir araya gelmeye değer…

Peki hikaye nereden devam edecek? Rachel ve Ross hâlâ birlikteler mi? Chandler ve Monica’nın ikizler liseye başladılar mı? Phoebe Mark’la evliliğinde mutlu mu? Paul Rudd da geri gelecek mi? Joey’nin oyunculukta dikişi tutturamadığı kesin ama acaba Chandler ve Monica’nın evine yerleşti mi artık o da?

Kafamızda deli sorular, bu müjdeyi atlatmaya çalışırken daha fazla detayın yollarını gözlüyoruz.

 

Friends geri dönüyor. Friends geri dönüyor.