Jude Law’un başrolde olduğu HBO dizisi The Third Day bir teaser’la karşımızda

Jude Law yeni bir dramayla karşımızda. Hem bu yeni HBO dizisi The Third Day yıl boyu konuşulacak cinsten…

Papalık göreviyle sağlam döktürdüğü The Young Pope ve devam sezonu The New Pope’un ardından yeni bir televizyon projesiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor Jude Law. Hatta keşke daha önce kesişseymiş televizyon alemiyle yolları; son yıllarda daha çok görebilirdik belki kendisini. Yeteneğine de gereken ilgiyi gösterebilirdik.

The Third Day adlı bu yeni HBO dizisi kanalın bu yılki iddialı projelerinden. Hatta geçen yıl estiren Chernobyl gibi bu da bir mini dizi.

Yaz ve kış olarak iki ayrı bölüm altında işlenecek olan dizinin hikayesine dair çok fazla açıklama yapılmamış gibi gelebilir ama aslında tüm bu gizemin sebebi, hikayenin ta kendisi. The Third Day, bir süre izleyicinin hiçbir anlam veremeyeceği olayların peşinde ilerliyor. Mesela ‘‘Yaz’’ başlıklı bölümde karşımıza çıkıyor Jude Law’un karakteri. Bir sahil kasabasına geliyor ve bir anda kasabada yaşayanların bu karaktere karşı can hıraş bir şekilde yaşadıkları yeri korumaya çalışırken görmeye başlıyoruz. Bu adam kim, neden orada ve niye bu korkunun sebebi, bir süre anlayamıyoruz başta.

Sonra ‘‘Kış’’ bölümü geliyor. Bu sefer de Naomie Harris var karşımızda. O da başka amaçlar peşinde geliyor bu kasabaya ama kendisini umulmadık yerlerde buluyor. Yani her şey kendiliğinden karışık ve gizemli. Bir de tabii İngiltere, sahil kasabası, şu, bu derken her şey çok sevimli geliyor ama havada tedirgin edici bir şeyler var. Neredeyse Midsommar gibi…

Dizinin ilk bölümü 11 Mayıs’ta ekranlarda olacak. Şimdilik bir teaser’la, kafa karışıklığımızı daha da artıralım.