Islandman özel bir performansla Boiler Room’da

Biz gidemesek de onlar bize gelmenin yollarını buluyor: Boiler Room, dünyanın dört bir yanından 15 farklı ismin yer aldığı canlı performans serisi Streaming from Isolation ile müziği bu sefer evlerimize yaymanın formülünü buluyor. Serinin yedinci konuğu ise Islandman.

Dijital üzerinden dünyaya bağlandığımız şu günlerde, yeni dünyanın tüm olanaklarını kendi formüllerine uygulayan müzik alemi de bizi sevdiğimiz seslerle buluşturmanın yepyeni yollarını buluyor. Belki topluluk içerisinde bir araya gelmemiz zaman alacak ama sevdiğimiz müzisyenlerin canlı performanslarını dinlemeye, harika girişimler sayesinde hız kesmeden devam edebiliyoruz.

Bu sefer ise dünya çapında müziğe yön veren Boiler Room sözü devralıyor, yine dünyanın dört bir yanından dinleyiciyi peşine takarak müzisyenlerin evlerine konuk oluyor: Streaming from Isolation, müzisyenlerin canlı performanslarıyla sahne aldıkları bir yayın serisi. İzleyicisine, dinleyicisine bir tür sorumluluk duyarak bu seriyi başlatan Boiler Room (kitleleri mekanlarında ağırlayamasalar da müzik dolu programını bir kenara bırakmaya hiç niyetleri yok) farklı alanlardan isimlere yer vereceği 15 bölümlük bir seri başlatıyor. Serinin 7 numaralı ismi ise, buralardan bir isim, Islandman.

Islandman Boiler Room

2018 tarihli Rest in Space ve ardından da geçtiğimiz aylarda yayınladıkları Kaybola albümleri ile bizi coğrafyalar üstü bir yolculuğa çıkaran Islandman, doğaçlamanın peşinden giden performanslarıyla her daim sürükleyici hikayeler anlatıyor. Bugün Türkiye saatiyle 16.20’de yayınlanacak performansları da yine aynı etkiyle, bizi içinde bulunduğumuz şu krizi bol günlerden çekip çıkaracak muhtemelen.

Çok uzağa gitmenize gerek yok, oturduğunuz yerden Boiler Room Tv’ye tıklayarak Islandman’in evine, sahnesine konuk olabilirsiniz.