Vampirler aşkına: Twilight serisi yeni bir kitapla yoluna devam edecek

Twilight serisinin yazarı Stephenie Meyer’den haber var: Serinin yeni kitabı Midnight Sun, 4 Ağustos’ta yayınlanacak. Hem bu sefer olayları, Edward’ın gözünden görüp okuyacakmışız.

90’larda Brad Pitt’le kırılan vampir algımız, 2000’lerde Twilight önderliğinde daha da ateşli bir hal almıştı. Arada Buffy the Vampire Slayer kafamızı feci şekilde karıştırır gibi olmuştu ama önce kitaplar sonra da filmlerle ikna etti bizi Twilight: Vampirlere elimizi verip kalbimizi kaptırmaya hazırdık artık.

Bir kült doğuyor

Hem bir de filmler sayesinde, Harry Potter serisinin dördüncü filmi Goblet of Fire’da canlandırdığı Cedric Diggory karakteriyle radarımıza aldığımız Robert Pattinson ile de daha yakından tanışma fırsatımız olmuştu. ”Çocuk yıldız” Kristen Stewart ile birlikte kitaplardaki aşıkları canlandırıyorlardı. Edward ve Bella. İkisi de büyüyüp serpilmişlerdi yıllar içerisinde, genç birer birey olmuşlardı ve dünya onları bu halleriyle ilk kez görüyorlardı. Hem de çetrefilli bir aşk hikayesinde. Sonrasında zaten ikisinin de şanı yürüdü. Tutamadık…

Mevzu, 2000’lerin ilk on yılında yaşanıp bitti sanıyorduk aslında… 2008 itibariyle serinin son kitabı yayınlanmış (ve kitaplar bu esnada 37 farklı dile birden çevrilmişti) ve filmler için de vakit kaybetmeden çekimlere geçilmişti. İlk film yine 2008’de, son film ise 2012’de vizyondaydı. Her yıla bir Twilight filmi düşüyordu yani. Ve her film milyonlarca dolarlık hasılat yakalıyordu tabii ki.

Biraz magazin. Çok az ama…

Arada tabii gerçek hayatta da çok şey olup bitti. Robert Pattinson ile Kristen Stewart gerçek hayatta da aşk yaşamaya başladı mesela. Sonra Kristen’ın ihanet haberi düştü gündeme. Robert’çıların da kalbi kırıldı, Kristen lanetlendi. Kristen uzun saçlı masum genç kadın duruşunu, harika yeni imajıyla yerle bir etti, zorlu pek çok rol için kamera karşısına geçti. Robert Pattinson ise malum, yeni Batman. Çekimler COVID-19 yüzünden durdurulmuş olmasaydı, muhtemelen Twilight’tan ziyade, Batman’deki hallerini konuşuyor olacaktık şu an.

Twilight’ın küllerini alevlendiren bir haber yayınlandı bu arada. Serinin yazarı, Stephenie Meyer yeni bir kitabın çok yakında geleceğini duyurdu. 4 Ağustos’ta yayınlanacak kitabın adı ise Midnight Sun.

Vov. Kapağı bile var.

midnight-sun-final-cover-ht-ls-200504_hpEmbed_2x3_1600

Herkes sussun, Edward anlatsın

Good Morning America’ya yaptığı açıklama sırasında haberi duyuran Stephenie Meyer, ”Çılgın zamanlardan geçiyoruz, kitabı yayınlamak için doğru vakit miydi bilmiyorum ama bazılarınız bunu çok, çok uzun zamandan beri bekliyordu” demiş. ”Sizi daha fazla bekletmek doğru olmayacaktı. Kötü zamanlama için üzgünüm. Umarım bu kitap sizi gerçek dünyadan biraz uzaklaştırabilir. Kitabı sizinle paylaşacağım için çok heyecanlıyım.”

Bu sefer farklı bir yerden anlatacakmış Meyer hikayeyi. Daha önce de lafı geçen bu yeni kitap Midnight Sun ile birinci kitaptaki olaylara geri dönecek, olan bitenleri bir de süper vampir karakterimiz Edward’ın gözünden görüp okuyacakmışız.

Kendimizi nostaljinin kollarına bırakma konusunda çok hevesli olduğumuz şu karantina günlerinde, tüm seriyi baştan sona (hem filmli hem kitaplı) devirmek için bir çağrı mı bu yoksa?!