The Kites Paris semalarından iki yeni şarkı gönderiyor

Funk ile cazın kesiştiği o eşsiz yerden, temposu bir an bile düşmeyen coşkulu sesler eşliğinde bize sesleniyor The Kites. Hatta, plak formatında yayınladığı albümleri Sunset Vibes ile bizi yarı hülyalı ve nostaljik bir yolculuğa çıkarmışlardı. Biz hâlâ oralarda süzülüp dursak da The Kites durmadı; rotayı Paris’e çevirdi ve iki yeni şarkı için Red Bull Müzik Stüdyosu’nda kayda girdi.

Yerel müzik sahnesinden yeni isimlerle yollarını kesiştiren Red Bull Warm Up aslında bir noktada kendi müzik geleneğini yaratmış olabilir. Red Bull’un müziğin çizdiği hattan ilerleyen bu projesi, çoktan yedinci yılını devirdi bile. Geçtiğimiz yıllarda Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nilipek., Bubituzak, Nova Norda, The Away Days, Rain Lab, Al’York ve Ethnique Punch ile birlikte stüdyoya giren Red Bull Warm Up bu sene de, Tan Deliorman ve Ozan Erverdi ikilisinin kurduğu The Kites ile güçleri birleştirdi. Paris’teki ful teçhizatlı Red Bull Müzik Stüdyosu’nda kaydedilmiş iki şarkıyla taçlanan bu iş birliğinin peşinden giden bir de belgesel hazırlandı bu süreçte: ”Paris’te Funk Zamanı”. Müzikten beslenen bir hikaye için harika bir isim. Bu mini belgeselin tamamı ise Red Bull’un sitesinde yayında.

Paris semalarından çıkıp gelen yeni şarkılardan New Generation Jungle ise The Kites’a dair sevdiğimiz tüm seslerin bir toplamı… Dinleyiciyle buluşması henüz çok yeni olsa da New Generation Jungle bizi çoktan bilmediğimi yerlere doğru götürdü bile. Yakında da dönemeyiz oralardan.