5 maddede dadandık: Haftalık popüler kültür raporu (10-17 Temmuz)

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız ama çok tembel olduğumuz için yazmaya üşendiğimiz birkaç popüler kültür haberi… 

1- Long live the Queen

Ve The Crown’un yeni sezonundan gönül tellerimizi titreten ilk fotoğraf paylaşıldı…

TheCrown_S3_301_001_R1

Kraliçe çay içiyor.

Malumunuz, İngiliz kraliyet ailesinin tam ortasından seslenen dizinin üçüncü sezonunda karakterler artık yaşlanmaya başladığı için oyuncu kadrosu da tamamen değişiyor. Hatta yapımcıların da açıkladığı üzere, bu kadro değişikliği her iki sezonda bir yapılacak.

Prenses Margeret rolünde harikalar yaratan Vanessa Kirby’nin yerine Helena Bonham Carter, Matt Smith’in canlandırdığı Prens Philip rolüyle de bundan böyle Tobias Menzies kamera karşısına geçecek. Kraliçe hazretlerini ise Claire Foy’dan sonra Olivia Colman canlandıracak.

Şu fotoğraftaki asalete bakın… Evet, Claire Foy’a fena vurulduk ama senin varlığınla teselli bulacak bu biçare izleyici.

Camilla Parker Bowles ve Lady Diana’yla yollarımızın kesişeceği (asıl magazin değeri taşıyan konular dördüncü sezona kalacakmış) bu sezon için biraz daha bekleyeceğiz bu arada; zira çekimler yeni başladı.

2- Asil kan!

Bu hafta İngiliz asaletiyle yandık tutuştuk resmen.

Downton Abbey’nin bittiğine üzülenler için ilaç gibi bir haber geldi: Dizinin bir de filmi çekilecek. Hem de aynı oyuncu kadrosuyla.

Screen Shot 2018-07-17 at 18.53.29

Çekimlerine bu yaz başlanacak filmde bir tek Lady Rose’u canlandıran Lily James’i göremeyecekmişiz. Filmin konusu gereğiymiş o da…

3- Ölümüne kankayız

R.E.M.’in yanık sesli solisti Michael Stipe ve bizi nice acılara boğan Radiohead’in deli adamı Thom Yorke, geçtiğimiz günlerde New York’ta Stipe’ın resim sergisi için bir araya geldiler ve aşağıdaki fotoğrafı çektirdiler.

https://www.instagram.com/p/BlKIoS1nQN0/?hl=en&taken-by=michaelstipe

Michael Stipe’ın Instagram’da paylaştığı bu fotoğraf anlı şanlı bir bromance karesi.

Hadi neyse, oyalanmayı bırakın da güzel bir düet falan yapın.

4- Muhteşem beşli

queer eye

Bir dönemin efsane televizyon şovu Queer Eye for a Straight Guy’dan evrilen Netflix harikası Queer Eye, yeri öpecek kadar depresyonda olsanız bile yaşama sevincinizi coşturacak bir program. Bir ara hardkor dadanmayı planladığımız bu şova karşı benzer hisler besleyen o kadar çok ki daha ikinci sezon yeni yayınlanmışken üçüncü sezonun da çekileceği müjdesi geliverdi.

Queer Eye’ın bir ara gelip bize de bi’ müdahale etmesini bekliyorum. Kıyafet falan değil de, psikolojik açıdan ihtiyacımız var sanki…

5- Mamma mia let me go!

En yeniyi en sona sakladık.

Rami Malek’in o hipnotize edici bakışlarıyla Freddie Mercury’i canlandıracağı Bohemian Rhapsody filminden yeni bir fragman geldi.

Enjoy!

Bu arada film 2 Kasım’da vizyona giriyor.