5 maddede dadandık: Haftalık popüler kültür raporu (16 Şubat – 5 Mart)

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız ama çok tembel olduğumuz için yazmaya üşendiğimiz birkaç popüler kültür haberi… 

1- Mevzu Oscar’lar… Tabii ki! Ama öncesinde Jennifer Lawrence.

jlaw

Çünkü beleş alkol baldan tatlıdır.

2- Oscar Ödülleri sahiplerini buldu (Sonunda!)

Screen Shot 2018-03-05 at 09.55.59

Ödül alan tüm oyuncular. Allison Janney, Gary Oldman’ı öptü öpecek.

Sürpriz adaylıklarıyla bu sene şaşırtacağını düşündüğümüz Oscar ödülleri dün gece kazanan isimleriyle hiç de şaşırtmadı.

En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar’ları, Shape of Water ve Benicio del Toro’ya gitti. En İyi Aktör ödülü tabii ki Gary Oldman’ın (Timothée mi alacak sanmıştınız?!).

En İyi Kadın oyuncu Oscar’ı herhalde bizi en çok sevindiren kategori oldu. Bir Oscar’ımız olsa çıkarıp Frances McDormand’a vereceğimizi söylemiş miydik?

Oscar’lara ayrıca dadanacağız, merak etmeyin…

3- Kabustu, gerçek oldu (biraz abarttık)

HBO, yapay zekaya dair kafamızda kurduğumuz tüm korkunç senaryoları bir bir önümüze koyan Westworld’ün gerçek olması için oldukça istekli gibi gözüküyor. South by Southwest fuarına özel ‘gerçek’ bir Westworld standı kuran HBO, 9-11 tarihleri arasında dizinin hayranlarına küçük sürprizler yapmaya hazırlanıyor.

Dizinin ikinci sezonu ise 22 Nisan’da ekranlara dönüyor.

Tahmin etmesi zor değil: there will be blood.

4- Leonardo DiCaprio’nun ardından Brad Pitt de Tarantino’nun kadrosunda

pitt dicaprio

Gençlik ateşi

Ve Quentin Tarantino’nun Charles Manson’ın hayatını anlatacağı ‘Once Upon a Time in Hollywood’ filminin kadrosuna Leonardo DiCaprio ile birlikte Brad Pitt de katıldı.

1960’lar Hollywood’unun hippi hayatını işlediği seri cinayetlerle kana bulayan Charles Manson, muhtemelen 20. yüzyılın kafaları en çok karıştıran seri katillerinden biriydi. Tabii, böylesine psikopat bir hikayeyi filme uyarlama fırsatını kaçırmayan Tarantino, filmi yine yıldız oyuncularla dolduracağa benziyor.

Filmde Leonardo DiCaprio, Sharon Tate’in (Roman Polanski’nin Charles Manson ve tarikatı tarafından 8 aylık hamileyken öldürülen karısı) komşusu, bir dönemlerin popüler western oyuncusu Rick Dalton’ı canlandıracakmış. Brad Pitt ise Dalton’ın en sağlam dublorü Cliff Booth rolünde karşımıza çıkacakmış.

Tamam, yine sağlam bir Tarantino filmi çıkacak ortaya, şüphemiz kalmadı.

5- Çare, Claire Underwood

Netflix dün geceki Oscar töreni sırasında House of Cards’ın yeni sezonundan tadımlık bir video yayınladı.

Kevin Spacey’nin taciz suçlamalarının ardından dizinin kadrosundan çıkarılmasıyla birlikte meydan Robin Wright ve karakteri Claire Underwood’a kalmıştı.

En baştan beri böyle olmalıydı sanki, ne dersiniz?