5 maddede dadandık: Haftalık popüler kültür raporu (19 – 25 Şubat)

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız ama çok tembel olduğumuz için yazmaya üşendiğimiz birkaç popüler kültür haberi… 

1- Gucci Horror Story

Modayla aranız pek olmasa da eğer Instagram kullanıyorsanız, Gucci’nin geçen hafta Milano moda haftasında gerçekleşen defilesinden fotoğraflarla yolunuz talihsizce kesişmiş olabilir.

_GUC0111

Ameliyathaneden bozma bir podyumda sıra sıra geçen bebek ejderhalar, tedirgin bir şekilde size bakan üçüncü gözler, kopmuş kafalar derken kendinizi ucubik bir korku filmini izliyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Tabii, bu ‘aksesuarları’ taşıyan binlerce liralık Gucci tasarımlarını görmezden gelebilirseniz.

Ünlü tasarımcı Alessandro Michele’yle yollarını kesiştirdiğinden beri Gucci cephesinde hiçbir şey ‘sıradan’ olmamıştı zaten ama bu son defilenin harikaları sosyal medyanın dalga konusu oldu. Kaçınılmaz olarak… Alessandro Michele dahi mi yoksa deli mi sorularını cevaplamayı moda editörlerine bırakıyor, baştan ayağa Gucci’lere bürünen bu Demet Akalın görünümüyle kalbimizi modaya kapatıyoruz.

IMG_4741Bunun sorumlusu sensin Alessandro…

2- Hava nasıl oralarda, üşüyor musun?

Anlamsız bir haber daha…

Geçtiğimiz hafta Red Sparrow filminin basın tanıtımı için Londra’da kamerlara poz veren Jennifer Lawrence için tüm dünya tek yürek oldu: O elbiseyle soğukta nasıl üşümüyorsun Cey Lov!

jennifer lawrence

Bunu diyen biz değiliz (gerçi biz de görünce soğuğu kemiklerimize kadar hissettik). Red Sparrow’un erkek oyuncuları paltolarına gömülmüşken Jennifer’ın askılı siyah Versace elbisesiyle o soğuğun altında poz vermesi, pek çokları için eleştiri konusu oldu.

Güzel ve seksi görünmek için kendini o kıyafetle dışarılara attığı için yapılan eleştirilere Jennifer’dan tokat gibi bir cevap geldi: “Giydiğim Versace elbise o harikaydı ki beş dakika dışarıda duracağım diye üzerini kapatacak değildim herhalde. Hem söylenenler oldukça gülünç; bu feminizm değil, seksizmdir. Kimin ne yaptığına ya da ne dediğine aşırı tepki vermek veya saçma şeyler üzerinden tartışma yaratmak bizi ileriye götürmüyor. Tam tersine, konuşmamız gereken esas konulardan uzaklaştırıyor. Giydiğim her şey benim seçimim. Ve eğer üşümek istiyorsam, bu da benim seçimimdir.”

SERT!

3- Manchester’ın arıza çocuğundan, tüm Manchester’lılara bir teselli

Geçtiğimiz sene, Manchester’da Ariana Grande konseri sırasında gerçekleşen bombalı saldırıda, 22 kişi hayatını yitirmişti.

BRITS ödül töreninde sahne alan Liam Gallagher, saldırıda hayatını yitirenlerin anısına, Oasis klasiği Live Forever’ı seslendirdi.

4- O sırada Elon Musk…

Elon Musk’a dadanmadığımız bir gün olmuyor galiba. Adam durup dinlenmeden çalışıyor, biz ne yapalım.

Geçtiğimiz hafta, Tintin A ve Tintin B isimli iki uyduyu uzaya gönderen Elon Musk Abimiz, internette de yeni bir çağ başlatmaya hazırlanıyor. Dünya’nın yörüngesine yerleştireceği 4000 uyduyla, yeryüzündeki tüm noktaları kapsayacak, ultra hızlı bir internet erişimi sağlamayı hedefleyen Musk, şimdilik deneme turları atsa da bu projesini önümüzdeki 10 yıl içerisinde tamamlayacak(mış).

Bu adam ne yiyor, ne içiyor, günde kaç saat uyuyor, eşini dostunu ne zaman görüyor? Biri açıklasın artık, merak içerisindeyiz.

5- Dadanmalara doyamıyoruz

Size her haftaher hafta RuPaul’s Drag Race izlemeniz için yalvarıyoruz adeta.

22 Mart’ta onuncu sezonuyla ekranlara dönecek olan yarışmanın katılımcıları belli oldu.

Screen Shot 2018-02-26 at 12.55.20

Hayat neon renklerle daha güzel sanki.