5 maddede dadandık: Haftalık popüler kültür raporu (30 Mayıs – 7 Haziran)

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız ama çok tembel olduğumuz için yazmaya üşendiğimiz birkaç popüler kültür haberi… 

1- Bu nasıl sarışın?

Öncelikle bu haber, 2000’lerin ilk yıllarında geçen ergenliğini doya doya yaşamaya devam edenlere gelsin.

Aşağılık sevgiliyi bozum etmenin, aşk acısıyla kudurunca bir anda kafayı kırıp Harvard Hukuk’a girmenin hiç de zor olmadığını anlatan Legally Blonde (ki Türkçeye Bu Nasıl Sarışın diye çevrilmişti) üçüncü filmiyle beyazperdeye dönecekmiş. Hem de başrol oyuncusu Reese Witherspoon, Instagram hesabı üzerinden bizzat onayladı bu bilgiyi.

Absürtlükleri bir yana (tabii ki bolca var), eski sevgilisini zekasıyla dövmesi bile yeterli bu filmi izlemek için. Hâlâ içimin yağları eriyor düşündüğümde…

Eski usul şapşal komedileri özleyenlere duyurulur…

https://www.instagram.com/p/BjuQPUqlaQ1/?hl=en

2- İrili ufaklı yalanlar

Reese Witherspoon demişken, kendisi herhalde hayatının en popüler zamanlarını yaşıyor. Herkesin ölümüne kanka olmak istediği, belli ki gerçek hayatta da pek bi’ matrak olan ünlü oyuncu, sıkı bir Instagram kullanıcısı. (Yukarıda da gördüğünüz üzere…)

Merak etmeyin, kendisinin Instagram kullanma kabiliyetlerine güzelleme yapmak niyetinde değiliz. Sadece geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir fotoğraf, internet alemini kırdı geçirdi.

https://www.instagram.com/p/Bjn0nxEFPFu/?hl=en

Evet, gördüğünüz üzere Big Little Lies dizisinin oyuncuları, ikinci sezon çekimleri sırasında çılgınlar gibi eğleniyorlar. “Onlar da insan” dedirten bu fotoğraf, dizinin promosyonu için kurgulanmış bir şey mi yoksa tamamen gerçek mi diye düşünmeden edemesek de Meryl Streep’i böylesine güldüren her ne ise, sahte de olsa gerçek de kabulümüzdür diyor ve noktayı koyuyoruz.

(Merak edenler için: İkinci sezonun yayınlanma tarihi henüz belli değil.)

3- Play it again Jeff!

Bu sefer ki haber Reese Witherspoon ya da Instagram hesabı hakkında değil.

Ultra efsane aktör Jeff Goldblum, oyunculukla paralel olarak sürdürdüğü caz kariyerini, sonunda -65 yaşında-, bir albümle taçlandırmaya karar vermiş.

Screen Shot 2018-06-07 at 20.09.40

Genç bir caz sevdalısı

Aslında Jeff Goldblum’unki kariyerden ziyade, bir tür “caz sevdası”. Los Angeles kulüplerinde piyano başında döktüren, her fırsatta sahnede çalmanın yollarını arayan ve bu performanslarıyla pek meşhur olan (gidip görmedik elbette, ama duyduk) Goldblum, Universal’e bağlı Decca’yı arayıp bir albüm yapmak istediğini söylediğinde, bir rivayete göre (bunu ne gördük, ne de duyduk) Decca’nın yöneticileri akıllarını kaçırır gibi olmuş.

Albümü dinlemek için yıl sonuna kadar beklememiz gerekecekmiş.

Screen Shot 2018-06-07 at 20.09.51

Biraz yaş almış bir caz sevdalısı

4- Kanka iyi misin?

Geçtiğimiz günlerde Johnny Depp’in bir hayranı tarafından paylaşılan fotoğrafı kalbimize sert bir yumruk attı.

Screen Shot 2018-06-07 at 20.24.44

Oldukça zayıflamış gözüken Johnny Depp’in sağlık durumuyla ilgili kafalarda oluşan telaşlı soru işaretleri internete yayılsa da henüz bir cevap bulamadı. (Yok valla, hiçbir açıklama yapılmadı.)

Johnny Depp’in geçtiğimiz akşam, İsveç’te bir konser sırasında çekilen fotoğrafı ise sağlık durumuyla ilgili bünyeyi bir nebze de olsa teselli ediyor. Ya da göz kalemi işe yaramış diyelim ve bu fiziksel değişimin yine rol icabı olmasını dileyelim.

Screen Shot 2018-06-07 at 20.27.04

Meymenet yok hiç!

5- İyi kızlar cennete, kötü kızlar her yere!

Screen Shot 2018-06-07 at 22.32.12

Ful kadın temalı iki Netflix harikası GLOW ve Orange is the New Black, yeni sezonlarıyla gümbür gümbür ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Evet, iki dizinin de devam sezonlarının çekileceğini biliyorduk ama ne zaman yayınlacakları henüz pek yeni açıklandı.

Bu iki diziye de hardkor dadanmayı başka bir yazıya bırakıyor ve GLOW’un 29 Haziran’da, Orange is the New Black’in ise 27 Temmuz’da (üf çok var!) yayınlanacağını söyleyerek havadisleri şimdilik bitiriyoruz.

Screen Shot 2018-06-07 at 22.33.33