“American Horror Story” yeni sezonda “Freak Show” temasıyla bizi komalara sokacak

American Horror Story’nin bir sonraki sezonun temasının Freak Show olduğunu duyunca “freak show daha gelmediyse bir öncekiler neydi ki o zaman” diye sormadan edemedim. (Bu arada Freak Show’un en iyi Türkçe karşılığını bulan varsa tez vakitte bize dadansın.)

Her sezon bizi ayrı komalara sokan, Amerikan korku filmi klişelerini “vuhuuu” sesleri eşliğinde ayakta alkışladığımız oyunculuklarla sunan American Horror Story’nin bu bahsettiğimiz dördüncü sezonu (eh, “kadın dayanışması”na zirve yaptıran Coven daha yeni bitti, tadı hala damağımızda sayılır) önümüzdeki Ekim ayı içerisinde yayınlanmaya başlayacakmış.

1148754_1418228635097505_542466670_n

Tek eliyle dağları devirmeye muktedir Jessica Lange, anaç psikopat Kathy Bates, tekinsiz uysal bakışların sahibi Sarah Paulson, bela mısın sen kardeşim dediğimiz Evan Peters, Coven’daki performansı yüzünden sokakta görsek korkudan yolumuzu değiştireceğimiz Angela Bassett ve kitabında “normal” sözcüğünün esamesi okunmadığını düşündüğümüz Frances Conroy, bu sezonun da kadrosunda yer alıyor elbette. (Bilmeyenler için söyleyelim, American Horror Story’nin her sezonunda aynı oyuncu kadrosu üzerinden farklı bir hikaye anlatılıyor. Böylece her sezonda oyuncuları farklı farklı karakterlerde görüyoruz.) Ayrıca, özünde çok iyi bir insan olduğuna inandığımız Denis O’Hare, 1991 doğumlu olduğunu kabul etmek istemediğimiz Emma Roberts’ın da bazı bölümlerde karşımıza çıkacağı söyleniyor.

1950’ler Florida’sında geçen hikayede Jessica Lange Amerika’nın son freak showlarından birinin patroniçesini, yukarıda saydığımız diğer herkes de onun bu ucubik ekibinin birer parçasını canlandıracakmış.

Ay o ruh hastası jenerik müziğinin kafamızın içerisinde çalmasına engel olamıyoruz gençler! Sonumuz hayırlı değil pek…