Anthony Hopkins olmak (Instagram’da)

Çünkü o her şeyin en iyisini yapar…

Anthony Hopkins’in sırrını çözmekte zorlanıyorum. Bir insan nasıl sadece tek bir bakışla, tüm o rolleri görkemli bir şekilde üstüne geçirebilir ki? Mimik şov yapan bir aktör değil Anthony Hopkins ama yüzündeki milimetrik bir kas oynamasıyla farklı ruh halleri arasında savrulduğunu görebiliyorsunuz. Yine o minicik kas hareketiyle canlandırdığı karakterlerin ta derinlerine inip bizi de yanına çekiveriyor. Beyazperdede beni hem en çok korkutan hem de yatıştırıp boynuna sarılma isteği yaratan tek aktör Anthony Hopkins. (Dedecim!)

Günlük hayatında da çok yükseklerde takılıyor Anthony Hopkins. Biz sıradanların yetişemeyeceği yerlerde. İnternet alemini yıkıp geçiren konser videosunu izlemişsinizdir. Hani André Rieu’nün kendisine eşlik eden Johann Strauss Orchestra’yla birlikte Anthony Hopkins’in bestelediği bir parçayı çaldığı, seyirciler arasındaki Anthony Hopkins’in de zevkten mest olduğu konser videosu…

Bundan daha cool bir şey olabilir mi?

Anthony Hopkins hakkındaki yoğun hislerim, Instagram hesabını takip etmeye başlamamla birlikte zirveye çıktı.

ANTHONY HOPKINS INSTAGRAM

Bence gerçek “cool”, “cool” olmak için kasmayandır. Bu sözüm de burada dursun.

Aşmış bir insan Anthony Hopkins. Hayatın saçmalıklarının, komplekslerin veya bunalımların onu sarmadığı çok belli. Canının istediği gibi, zevk alarak yaşıyor hayatı. Kıskandırırcasına. Zaten aynı anda bu kadar iyi bir ressam, müzisyen ve oyuncu olabilmek, sınırsızca üretebilmek başka türlü mümkün olmazdı muhtemelen. (Hiç deneyimlemedim, kesin bir şey söyleyemiyorum o yüzden.)

Düzensiz paylaşımlarıyla günün en ummadığınız anında zihninizi ferahlatıyor Anthony Hopkins. Ben yaşadım, sizinle de paylaşmak istedim.

(Üstelik bir de iflah olmaz bir kedi sever olduğunu da not düşmek için aşağıdaki videoyu ekliyorum. Benden bir artı puan daha…)