Yerel müzik sahnesinin bağımsız sesleri Demonation ile bir kere daha şehre yayılıyor

2004 yılından bu yana Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından özgün seslerle buluşmamızda kilit bir rol üstlenen Bant Mag. Demonation için ilk adımları da bundan tam 12 yıl önce atmıştı: Yerel müzik sahnesinin farklı kulvarlardaki bağımsız seslerini ortak bir sahnede buluşturan bu festival farklı keşiflere bir alan sağladığı gibi, bağımsız müzikal üretimlerin devamlılığına katkı sağlamak için yola çıkmıştı. Ortak müzik sevgisi etrafında kurulmuş ve sadece müziği odağına alan; güncel gruplara, müzisyenlere ve DJ’lere yer veren, türler ötesi bir etkinlik serisi var anlayacağınız karşımızda…

2010 yılından bu yana ful fors devam eden Demonation’ın 11. edisyonu ise yakında, hem de çok yakında; İstanbul’un altı farklı noktasında.

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11 yeni programıyla 11-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Babylon, Salon İKSV, Müze, Gazhane, Vertical, Arkaoda ve Bina sahnelerinde olacak. Üstelik festival bu sene, ruhuna yakışır bir şekilde Bant Mag. ve festivale ev sahipliği yapan mekanların güçlerini birleştirmesiyle bağımsız olarak düzenleniyor. Demonation Festivali No: 11’in beş günlük programında tam 17 isim sahnede olacak. Bu sene de farklı türler yine yan yana, kol kola. Ayrıca festival bünyesinde ilk konserini verecek isimler de var programda, ki onların heyecanı bize de yansıyor diyebiliriz. Bir noktada onların müzikal yolculuğuna biz de ortak oluyoruz çünkü.

Programı da aşağı bırakalım; beş gün boyunca şehirde zikzaklar çizerken biz, iyi müzik zihnimize dolacak belli ki. Detaylar için ise Bant Mag.’i takipte kalın.

11 Mayıs Çarşamba

Salon İKSV

3Pillie

Çiçek Çocuk

Görkem Karabudak

Seda Erciyes

12 Mayıs Perşembe

Gazhane

Bahr

Hav Hav!

Kum (& Bedeviler)

13 Mayıs Cuma

arkaoda

Mai

Nuhado Records Showcase

13 Mayıs Cuma

Bina 

Kerem Akdağ

Taycan

14 Mayıs Cumartesi

Babylon 

Holistic Tsunami

Rinxlaya

Sinanılmaz

Su Sonia

15 Mayıs Pazar

Vertical

 Simge Pınar

Ozan Sarohan