Big Lebowski cephesinde neler oluyor?

Jeff Bridges, iki saat önce Twitter’da bir video paylaştı. Ben, şahsen, bizzat kendim çok kötü bir Twitter kullanıcısı olduğumdan, Twitter’dan değil de, yan odadakilerin bağrışmaları sayesinde öğrendim: “Jeff Bridges, yine Big Lebowski’yle ilgili bir şeyler yapıyor galiba!”

https://twitter.com/TheJeffBridges/status/1088481555582996480

“Geçmişte yaşıyor olamam. Takipte kalın” diye paylaştığı videoda kendisini, efsane The Dude hırkasını üzerine geçirmiş bir şekilde görüyoruz. Videonun sonunda da 3 Şubat 2019 yazıyor.

3 Şubat, Amerikan futbolu ve popüler kültür için önemli bir tarih. Zira Super Bowl karşılaşması o gün gerçekleşecek. Aralardaki sahne şovları (geçen sene Justin Timberlake’imizin konseri vardı) ve gösterilen reklamlar sayesinde popüler kültür gündemine en az bir ay konuşacak malzeme çıkıyor. Hatta öncesini de sayarsak, daha da uzun bir süre bile diyebiliriz.

Jeff Bridges’ın bu Big Lebowski göndermeli videosunun ne anlama geldiğini de muhtemelen yine karşılaşmaya ara verildiği ve reklamların geçiş yaptığı o anlı şanlı dakikalarda daha detaylı olarak göreceğiz. Hollywood devam filmlerine paçayı çok fena kaptırdığı için Big Lebowski 2’nin fragmanıyla karşılaşmamız yüksek bir ihtimal. (Nostalji tatlı bir his de biraz bıkmadık mı şu devam filmlerinden? Big Lebowski gibi bir film daha çekmek çok mu zor? Hem teknolojinin nimetleri bu kadar çeşitlenmişken…)

Diğer taraftan, John Turturro’nun çektiği spinoff filmi Going Places de var, malum. Bu yıl vizyona gireceği filmde The Dude abimiz olacak mı, henüz bilmiyoruz. Belki bu gördüğümüz video da ona işaret ediyordur.

Bu arada muhtemelen 3 Şubat gecesi daha neler neler göreceğiz, belki de onların en basiti The Dude’un akıbetini öğrenmek olacak. Ertesi gün Instagram’ı açıp haberler arasında kaybolmak istiyorum!