Bir dadanizm rüyası: Rami Malek, Freddie Mercury rolünde

Daha iyi bir seçim olamazdı.

İnsanı hipnotize eden iri gözleri ve tekinsiz gülümsemesiyle bu role sorunsuzca uyum sağlayacak olması bir yana, bizim çağın en sağlam oyuncularından biri olduğunu çoktan kanıtladı Rami Malek.

Mr. Robot’taki karakterinin uçuk kaçık triplerinin peşinden bizi de sürükleyen Rami Malek’in oyunculuk kariyerini dev bir merak ve gururlu anne bakışıyla izlerken bir de ne duyalım: Queen’in hikayesinin anlatılacağı Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’yi o canlandıracakmış!

Haber etrafa yayıldıktan bir süre sonra bu fotoğraf düştü internet gündeminin tam ortasına.

bohemian-rhapsody

Duruşa gel!

Aslında filmdeki Freddie Mercury rolü ilk başta Sacha Baron Cohen’indi -ki bence o da bayağı iyi olurdu- ama Cohen 2013 yılında kadroyu terk edince filmin çekim süreci de sarpa sarmıştı.

Bohemian Rhapsody’nin karmaşık hikayesi bununla da bitmiyor maalesef. Tam da Rami Malek’li fotoğraflar interneti inletmeye başlamışken, Brian May’in duygulu gözlerle çekimleri izlediği anlara ait videolar elden ele dolaşırken filmin yönetmeni Bryan Singer’ın ekipten kovulduğu açıklandı.

Bu sefer de yalan olacak derken yapımcılar işi hızlandırmak için kolları sıvadı ve filmin yeni yönetmeni Dexter Fletcher işi devraldı. Ve sonunda filmin vizyon tarihi de belli oldu: 2 Kasım!

Bohemian Rhapsody

Brian May rolünde ise Gwilym Lee var.

Eğer Mr. Robot hayranıysanız fark etmişsinizdir; dizinin ve oyuncularının etrafında, dizideki olaylara dair üretilen teorilerle güçlenen fanatikçe bir ilgi var. Freddie Mercury’ye duyulan sevgi ve saygı ise hiç silinmedi yeryüzünden. Haliyle Rami Malek ve Freddie Mercury’nin bu çılgın buluşması, popüler kültür gündemini şöyle bir titretti.

Bu kadar sallantılardan geçmiş bir filme kefil olmaya kalkışmayacağız elbette. Ortaya parodi gibi bir şey de çıkabilir, sağlam bir biyografi de. Ama her koşulda Rami Malek’i o deli deli bakışlarıyla (ve bıyığıyla) izlemeye değer. Hem de Freddie Mercury rolünde!

Dadanizm olarak Freddie Mercury’yle ne şekil bir ilişki kurduğumuzu ise burada anlatmıştık.

Düşünün fotoğrafları görünce ne hale geldik…