Bir dövme trajedisi

Ufacık bir dövmenin bile kimi zaman yanlış ellerde kocaman bir drama dönüştüğünü biliyoruz.

jon

Bazısı yine de şansını zorlamayı, hayatı hem kendisi hem de etrafındakiler için çok daha kötü bir yer haline getirmeyi kendine amaç belleyebiliyor.

bad-awful-tattoos-11

Ünlü şarkıcı Ariana Grande, ikinci kategoride. Her ne kadar dövmesini doğru ellere teslim etmiş, hatta tamamen iyi niyetli, estetik açıdan başarılı denebilecek bir işe girişmiş olsa da…

Şarkısı 7 Rings, Japonya’da müzik listelerinin zirvesine çıkınca bu anı ölümsüzleştirmek adına eline 7 Rings’in Japonca yazılışının bir dövmesini yaptırmış.

Haklı bir gururla fotoğrafını Twitter’dan paylaşan talihsiz Ariana’ya Japon hayranlarından gelen yorumların ortaya çıkardığı gerçek, tam anlamıyla bir dövme kabusu: Canı acıdığı için tüm harfleri yazdırmayan ve “aslında böyle daha güzel duruyor ya” diyerek bazı harflerin yerlerini değiştiren Ariana Grande eline yanlışlıkla Japoncada barbekü anlamına gelen bir şey yazdırmış.

Tabii bu trajediyi fırsata çevirmeye kalkışanlar da yok değil. Mesela TMZ’nin yazdığına göre LaserAway diye bir şirket, Ariana’ya dövmesini bedavaya silmeyi teklif etmiş. Hatta bir de üstüne 1.5 milyon dolar ödeyebileceklerini de söylemişler, sırf Ariana sosyal medyada markanın reklamını yaptırsın diye.

Evet, bir “It’s is my life” değil (neticede malum, İngilizceyi çoluk çocuk bile konuşuyor artık) ama barbekü yazdırıp bunu tüm dünyaya ilan etmek… Geçmiş olsun.