Bir haftalık saplantımız: The National, Alicia Vikander ve Light Years klibi

Naif naif, siyah beyaz…

Önce Vimeo’da gezinirken karşıma çıkan kısa bir fragmanla başladı her şey. Sonra bu fragmanın bir albümün müjdecisi olduğunu anladım, sonra da Light Years klibi yayınlandı. Tüm bunlar yaklaşık 10 gün önce oldu ve ben bir haftadır YouTube’daki klip ile Spotify’daki şarkıyı peşi sıra döndürmekten kendimi alıkoyamıyorum, günde en az beş doz The National tüketiyorum.

Baharı bekleyen albümler yazısında anmıştık The National’ın 17 Mayıs’ta yayınlanacak I Am Easy to Find albümünü ve belli ki albümü sadece müzikleriyle değil, klipleriyle de konuşacağız. Alicia Vikander’in naif naif hareketlerinden midir, siyah beyazın vuruculuğundan mı yoksa şarkı sözlerinden mi, bilemiyorum ama bu klipte bağımlılık yaratan bir şeyler var.

Konuşacağımız videoların kamera arkasında Oscar adayı yönetmen Mike Mills olması tabii ki başlı başına izleme motivasyonu ama The National’ın bu albümde birlikte çalıştığı ve 17 Mayıs’tan itibaren duyacağımız sesler de beklentiyi artırıyor: Lisa Hannigan, Sharon Van Etten, Mina Tindle ve niceleri…

Yukarıdaki klip ve videoyla yeterince haşır neşir olduktan sonra, biraz daha The National ararsanız eskilerden bir öneri iyi gelebilir.