Bir Haziran günü, Mazzy Star’la baş başa…

Geçenlerde müjdesini vermiştik; Mazzy Star, Still adlı yeni EP’sini Haziran’da yayınlayacak diye. Fazla beklememiz gerekmedi, üç yeni şarkı ve eski bir şarkının yeniden yorumuyla Mazzy Star karşımızda!

Mazzy Star, bildiğimiz eski Mazzy Star. Haziran’ın tüm neşesini silip geçen keman tınıları, gökteki güneşi söndürecek efkarlı gitarlar, omuzlarımızdaki derdi daha da ağırlaştıran piyano ve Hope Sandoval’ın dinleyinin kalbini sıkıştıran yanık vokalleri… Her şey yerli yerinde!

Tüm bu yukarıda saydıklarımız karşısında kalp atışları hızlanan müzmin kederbaz okuyucularımız, talih sizden yana. Zira biliyorsunuz, Mazzy Star geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde ara ara yayınladığı single’larla kendini hatırlatsa da, 2013 tarihli Seasons of Your Day albümünden bu yana fulfors, dayalı döşeli bir kayıtlarını dinleyememiştik. Neyse ki bu geçen dönemde, başta Hope Sandoval olmak üzere grup üyeleri kendi solo projelerine ağırlık verdiler de başka kollarda teselli bulabildik. (Özellikle Hope Sandoval and the Warm Intentions’ın 2016’da yayınladığı Until the Hunter, aşşşıırı iyiydi.)

Şimdi dışarıdaki boş güneşli Haziran havasına inat bir koltuğa çaresizce gömülüyor ve Still’i döne döne dinlemeye koyuluyoruz. Allah yardımcımız olsun.