Bir moda editörünün derbi sınavı

Yazı: Beril Türkmen

Moda sektörünün kalbinde çalışan, hangi modaevinin hangi koleksiyonlarında ne olduğunu ezbere sayabilecek, esaslı bir gardıroba sahip bir kadın olarak Beşiktaş SEVDAM -pardon tutkum- hep şaşkınlıkla karşılanır. Ne yani? Uzun tırnaklı ve kırmızı rujlu biri futbol sevemez mi?

Yüzde 70 indirimde online alışverişin dibine vurup, akabinde batı alt tribünde olsun, Bein’de olsun, Beşiktaş’ımı doyasıya izlemez miyim? Fanatik olmayan Fenerbahçeli bir baba ve takımını seven Beşiktaşlı bir anneden doğmuşum, ama genlerime işlenen bu sevgi iki fanatik dededen geliyor. Biri efsanevi kaptan Baba Hakkı’nın zamanındaki sıkı dostu olan dedem… Diğeri sanatçı kimliğine rağmen evinde Beşiktaş tişörtleri ve Beşiktaş terliğiyle gezen dedem. Genetik arka planım beni ele veriyor.

Zaten hali hazırda gergin bir insanım, tam şu şekil:

Hele bir de derbi oldu mu minnoş yüreğim pır pır atar. Malumunuz yarın da Beşiktaş-Fenerbahçe arasında Türkiye kupası yarı final maçı oynanacak. Maç öncesi ve maç sırası gerginliğiyle kafamda bangır bangır çalan playlist’i sizinle paylaşmak isterim. Tüm dramatik sincaplara gelsin.

Sexwitch – Helelyos

Die Antwoord – Banana Brain

Metallica – Fuel
Buraya Metallica’nın Reload albümünü olduğu gibi bırakıyorum usulca…

Le process – Ibrahim Maalouf

Skunk Anansie – Charlie Big Potato