Bir sonbahar günü, yeni bir Sharon Van Etten şarkısı

Bir sonbahar günü başınıza gelebilecek en iyi şey, yeni bir Sharon Van Etten şarkısıdır. Tam da bu yüzden kendimizi şanslı hissediyoruz; yanık ve içli vokalleriyle nice canlar yakan Sharon Van Etten, Ocak’ta yayınlanacak yeni albümü Remind Me Tomorrow’dan taptaze bir parça yayınladı.

Şarkılarda melankoliyle arası pek iyi olmayanları bile peşine takabiliyor Sharon Van Etten. Lafı dolandırmadan, açık yüreklilikle anlattığı hikayeleri ve yüksek perdeden kusursuzca tınlayan vokalleri, onun o yakıcı gitar tınılarıyla özel bir uyum yakalıyor. Kendine has bir tarzı var. Dinleyeni ilk anda etkisi altına alabilecek kadar güçlü.

En son 2014’te, Are We There albümünü yayınlamıştı Sharon Van Etten. Aslında arada çok da sessiz kaldığı söylenemez. Mesela geçen sene BBC Proms için LCD Soundsystem’ın “New York, I Love You But You’re Bringing Me Down” parçasını Royal Albert Hall’taki özel bir performansla cover’lamıştı.

Yine de birkaç yıl sonra kendisinden yeni bir parça dinlemek bünyeye iyi geldi.

Evet, o vokallerin olduğu her parça biraz melankoli yaymaya meyilli ama bu sefer biraz daha hareketli ve enerjik bir yerden vuruyor bizi. Bu his 18 Ocak’ta çıkacağı açıklanan, Remind Me Tomorrow’un tamamına hakim olur mu, bilmiyoruz henüz. Yine de şu sonbahar gününde iyi gittiği kesin. (Bu arada yeni saç modelini de çok sevdik!)