Biri bitmeden ötekine dadanıyoruz: Ufuktan el sallayan film ve diziler

Bir yandan House of Cards’a gün sayar, diğer yandan da podyumda salınan Oscar aday adaylarının geçidini izlerken, şöyle bir iç çekip uzaklara daldığımızda karşımıza iştah kabartan yeni yeni proje haberleri çıkıyor. Pek çoğunun daha çekimleri bile başlamamış olabilir ama bu hayal kurmak için bir engel değil elbette…

Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese’nin bitmeyen bromance’i

Bu hafta ikilinin fotoğrafları sosyal medyada epey dolaştı zira malumunuz, yine beraber bir projeye başlıyorlar. David Grann’in aynı adlı romanından uyarlanacak olan Killers of the Flower Moon’un çekimleri 2019 yazında başlayacak. Bu tatlı bromance’in geçmişte nasıl güzel ürünler çıkardığı düşünülürse, heyecanlanmamız son derece haklı görülebilir. 

Daniel-Craig-james-bond

Poirot. Hercule Poirot.

Agatha Christie tadında bir polisiye

Daniel Craig’in Hercule Poirot’dan esinlenilerek yazılmış bir dedektifi oynayacağı filmde Chris Evans ve Blade Runner 2049’la tanıdığımız Ana de Armas da yer alıyor. Bu hafta ekibe Jamie Lee Curtis’in de katıldığı açıklandı. Filmin senaristi ve yönetmeni ise Looper ve Star Wars: The Last Jedi filmlerinin yönetmeni Rian Johnson. Çekimler Kasım ayında başlayacak.

idris-elba-dog

Açın Idris Elba’nın önünü

Idris Elba, yerinde durmuyor, bir yandan Fast & Furious “spinoff”u Hobbs and Shaw çekimleri devam ederken, iki yeni projeye daha “Evet” demiş bulunuyor. Three Thousand Years of Longing, bunlardan biri. Bu film için George Miller, Mad Max’in devam filmini beklemeye almış. Oyuncu kadrosunda Idris Elba’nın yanı sıra Tilda Swinton da var. Çekimler 2019’dan önce başlamayacakmış. Artık “kısmet”. Bir diğer Elba projesi de, Cats müzikali uyarlaması. King’s Speech’in yönetmeni Tom Hooper’ın yöneteceği filmin kadrosundaki diğer isimler ise Ian McKellen, Taylor Swift ve Jennifer Hudson. Elba’nın Bond olduğu günleri de görecek miyiz, hâlâ muamma…

Steven Spielberg ve Aaron Sorkin iş birliği

İki efsane çıktı meydane, ikisi de birbirinden merdane! Aaron Sorkin’i yıllarca yazarlığıyla tanıdık, hatta ismini belletebilen nadir senaryo yazarlarından biri. Molly’s Game’le ilk kez yönetmenliği de denemişti. Yaptığı iş, Steven Spielberg’in dikkatini çekmiş olmalı ki, yıllardır çekmek istediği ama bir türlü fırsat yaratamadığı projelerinden Trial of the Chicago 7 yeniden gündeminde canlanınca, aklına Sorkin gelmiş. 1969’da yaşanan gerçek olaylardan esinlenen filmin hikayesi hakkında önden araştırma yapmak isteyenler Chicago 10 belgeselini izleyebilirler.

Sherlock

Bu adamdan sağlam Dracula olur.

Eskimeyen canavarlar

Dracula, korku sinemasının en eski karakterlerinden biri. Ortalıkta çok Dracula yapımı dolaşmasına rağmen, iyisini bulmak pek kolay değil. Ancak söz konusu Sherlock ekibi ile Netflix işbirliği olunca, ağzımızın suyu hemen akmaya başladı.

watchmen

Watchmen

Devam filmleriyle bıktıran süper kahraman hikayelerine inat, ince ince işlenmiş kurgusuyla yine fark yaratacak gibi Watchmen. Hayranlarının uzun zamandır beklediği dizi projesi ise sonunda HBO sayesinde start aldığı. Oyuncu kadrosunda Jeremy Irons ve Regina King isimlerinin kesinleştiği proje, 2019’da yayınlanacak.