Bizde her şey zaten “shame”ken “Shameless” nasıl çekilir?

Yazı: Ebru Manşet

Hem İngiliz hem Amerikan versiyonuyla çokça haşır neşir olduğumuz dizi Shameless’ın Türkiye’ye kazandırılma mücadelesini destekliyor muyuz?

Yine Umutsuz Ev Kadınları’nın senaristi Meryem Gür tarafından hazırlanacağı konuşulan dizinin ana karakterlerinin koca bir Yozgat’ı andıran memleketin huyuna suyuna göre nasıl yeniden yazılacağı büyük bir merak konusu oldu son günlerde.

Türkiye sınırları içinde bugüne dek çekilmiş en zalim dizilerden biri olan Kara Melek’ten sonra Shameless için de insan ister istemez düşüncelere dalıyor. Nihayetinde buralar hep beton ve her yer adım başı “shame” iken, nasıl Shameless à la Turca olunacağına önümüzdeki günlerde “meeh” fısıltıları eşliğinde tanık olacağız hep birlikte.

Mesela ensest ilişkiler başlığı altında çığır açan Frank’e ne olacak? Mensubu olduğu sınıfın “çılgınlığını” göstermek için törkiş Frank önce mahallesindeki küçük kızlara sarkıp sonra bir alışveriş merkezinin inşaatı için kurulan çadırda ateş mi alacak?

Ya Fiona? Bizde kadın kısmısı için bahisler alttan açılıyor malumunuz. En son “kahkaha”ya kadar inmiştik, Shameless oran hesabını nasıl yapacağız, o da bir soru.

Lip’e gelince… Ona uzanan eller kırılsın.