Böyle mi olacaktı: Devre arası Justin dadanması

Yazı: Güliz Atsız

Dün Super Bowl vardı. Super Bowl’da ne oynuyorlar, neden sezon ortası böyle bir şey yapılıyor hiçbir fikrim yok. Ama devre arasında hangi sene kim ne performans verdi, manyak gibi takip ediyorum. Justin Timberlake birkaç ay önce bu sene tanrıların kendisini seçtiğini kankisi Jimmy Fallon’la çok da minnoş bir anonsla duyurmuştu. Bakın şurada:

Yeni albüm de geldi veya geliyor, bakalım oradan neler söyleyecek, nereyi uçurup yakacak diye merakla bu sabah YouTube’a koştum. Bilmediğim bir şarkıyla, garip basık bir yerde başladı; “Hah” dedim, “yeni şarkılardan biri herhalde bu”. Ama nerede bu adam, yanlış video mu açtım derken, yerin altından çıktı yeşil sahalara. Adetten olduğu üzere, yeni albüm hiç yokmuş gibi yaparak, ortaya karışık bir best of’la süresini tamamladı. ‘Zaten herkes bildiğini sevdiğini istiyor, ver gazı gitsin’ gibisinden bir durum söz konusu. Setlist tamam da, sahne ve şov için aynısı geçerli değil. Tersine daha önce hiç görmediğimiz alevler, patlamalar bekliyoruz. JT bunların hiç birini yapmadı. Aynı performansını daha önce beş kere televizyonda, üç kere internette, bir kere de canlı izlediğimi söyleyebilirim. Ayrıca kostümlerin alakasızlığından, çirkinliğinden bakamadım bile fazla. 

Lady Gaga’nın vinçlerle kendini astırıp atmosfer katmanlarını çıkıp, sahaya dalış yapmasını, Madonna’nın kendi antolojisinin kurallarını belirleyip, araya bir de defile sıkıştırmasını, Beyoncé’nin rahmetli Michelle’i mezarından diriltip getirmesine bak, bir de JT’ye bak! Yani evet, bütün bir sahayı dolduracak kadar çok müzisyen ve çok dansçı vardı ama aynı şeyi daha çok insanla yapmak Guiness Rekorları dışında kimi etkiler?

Sonra bir de yanda çıkan önerilerde görüp, 93’te MJ’in Super Bowl performansına baktım tekrar. Hof, o da hiçbir şey yapmamış. Sahneye çıkıyor ve iki dakika sadece duruyor. Dakikasına bilmem kaç dolar aldığı performansın iki dakikasında sadece duruyor ve herkes ayılıp bayılıyor. O MJ diye her şeyi yapabilir, peki JT oraya kadar geldi mi? Hiç çalışmadan yüksek not alan bir öğrenci, too cool for Super Bowl mu yoksa basbayağı riskten ve çabadan mı kaçıyor? 

Not: Buradan NFL’e sesleniyorum; 2019 devre arası artık Kendrick Lamar’a!