Böyle nostaljiye her zaman varız: Bennifer geri döndü!

Her şey, çocukluğumuzdan hatırladığımız her filmin yeniden çekileceği haberleriyle başladı. Çoğu hayal kırıklığına uğratan bu yeniden çevrimleri, kült dizilerin oyuncu buluşmaları, senaryo okuma etkinlikleri takip etti. Brad Pitt ve Jennifer Aniston’ın bir ödül töreninde karşılaşıp selamlaşması interneti yıktı. Sonrasında da korkulan oldu ve düşük bel pantolonların geri gelme ihtimali konuşulmaya başladı. Herkesin geçmişi ne kadar özlediği apaçık ortadaydı ve artık dönüşü kaçınılmaz olan bir ünlü çiftin geri gelme zamanıydı. Evet, yeniden bir aşka yelken açan Jennifer Lopez ve Ben Affleck’ten, yani Bennifer’dan bahsediyoruz. (Kimye’den Brangelina’dan önce Bennifer vardı; hatta 2000’lerde süper çiftlerin kısaltmalı takma adlarla anılması Bennifer çiftiyle başlamıştı. Trivia gibi trivia.) Birçok yerde aşk dolu pozlar veren çift, geçtiğimiz günlerde J.Lo’nun Instagram hesabındaki bir fotoğrafla ilişkilerini resmileştirdiler ve sanki 2002’deymişiz gibi hepimiz bu konuyu konuşmaya başladık.

Birkaç gün önce 52 yaşına basan J.Lo, uzun bir süredir Alex Rodriguez’le beraberdi ve hatta evlenmeyi düşünüyorlardı. Çoğunluk tarafından pek de sevilmeyen ve biraz da garip bulunan Arod’un J.Lo’yu aldattığı söylentileri sonrası ilişkileri bitti ve J.Lo ile Affleck’in arasında ”bir şeyler” olduğu söylentileri dolaşmaya başladı. Ben Affleck önce J.Lo’nun evinden çıkarken görüldü, sonra ikili Nobu’da yemek yediler ve başta çok da ciddiye alınmayan ilişki, bu hafta bir yatta ikilinin geçmişteki pozlarını birebir tekrar etmesiyle iyice ciddileşti. Ve artık, nostalji dolu bir gündem içinde; neyin yeni, neyin eski olduğu birbirine karışmış bir yerde bulduk kendimizi. Bennifer çiftine, nostaljinin kaçınılmazlığına ve tanıdık bir hisle 2000’lerin ilk yarısına dadanmak da aklımıza gelen tek çare oldu.

Bilmeyenler ve hafızasını tazelemek isteyenler için dilerseniz ilk olarak Bennifer’ın ilişkisinin en başlarına bir bakalım. İkili, 2002 yılında başrollerini paylaştıkları Gigli filminin setinde tanışıyorlar. O yılın temmuz ayında ilk kez J.Lo’nun doğum gününde birlikte görülüyorlar. Birkaç ay sonra da Affleck, Lopez’in Jenny from the Block videosunda rol alıyor. Daha sonraları videodaki rolüyle ilgili pişmanlığını dile getiriyor Affleck. Pozlarını ve hareketlerini anlamsız bulduğunu söylese de, şimdilerde pek öyle görünmüyor. (Buraya daha sonra geri döneceğiz.) J.Lo, Affleck’in ailesiyle tanışmak için Boston’a gittiğinde Affleck ona evlenme teklif ediyor. Her yerde gül yaprakları ve mumlar, fonda da J.Lo’dan I’m Glad şarkısı çalıyor ve Affleck pembe bir yüzükle soruyu patlatıyor. Ancak Eylül 2003’te gerçekleşmesi beklenen düğünleri gerçekleşmiyor ve 2004’te ayrıldıklarını açıklıyorlar. Sonrasında J.Lo Marc Anthony’le, Affleck de Jennifer Garner’la hayatlarına devam ediyorlar. Ta ki Mayıs 2021’de tekrar birleşinceye kadar.

Kimse bu çiftin bir araya gelmesini beklemese de Nisan ayında bazı minik ipuçları düşmüş meğersem önümüze. InStyle dergisi o ay Jennifer Lopez’i onurlandırdığı bir sayı yapıyor ve Lopez’in hayatındaki herkese ona dair hislerini soruyor. Affleck de başta oldukça resmi ve profesyonel bir şekilde J.Lo’nun iş ahlakını, çalışkanlığını ve yeteneğini övüyor. Ancak sıra soru sormaya geldiğinde dayanamıyor ve J.Lo’nun nasıl 2002’de kaldığını ve gençlik iksirini bulmayı başardığını soruyor. Kendisinin 40’lı yaşlarda görünürken, Lopez’in zamanı durdurması ona garip geliyormuş. Bak sen, resmen röportajı fırsata çevirmiş! Lopez onun da gayet iyi göründüğünü söyleyip soruyu geçiştiriyor ve güzellik markasının reklamını da araya sıkıştırıveriyor. Şimdilerde öğrendiğimize göre zaten bu röportajdan önce de bir süredir ikili mail üzerinden haberleşiyorlarmış. Hatta Affleck’in mailleri daha çok aşk mektuplarını andıran ve J.Lo’ya methiyeler düzen yazılardan oluşuyormuş. Tam da J.Lo’nun hoşuna gidecek cinsten yani.

Bu yılın Nisan ayında J.Lo ve Arod ilişkilerini bitirdiklerini bir basın açıklamasıyla duyuruyor ve arkadaş olarak kalmaya karar veriyorlar. Başta Arod Instagram’a koyduğu ayrılık hikayeleriyle J.Lo’nun ardından ağıtlar yaksa da Ben Affleck işin içine girince o da pes etmeye karar veriyor. Ben Affleck de pandemi döneminin en garipsenen ilişkilerinden olan Ana de Armas ilişkisini sonlandırıyor yakın zamanda. Önce J.Lo’nun evinden çıkarken görülüyor Affleck. Sonra da Mayıs ayında ikili beraber tatile gidiyorlar. Her yerden çok mutlu oldukları haberleri ve fotoğrafları gelirken herkes şok içinde bu ilişkinin gerçekliğini sorguluyor. Bazı kaynaklara göre J.Lo, Affleck’in çok değiştiğini ve ona iyi geldiğini anlatıyormuş. İkili birbirlerinin çocuklarıyla da tanışıyor ve hatta hep beraber zaman geçirmeye de başlıyorlar.

Her şeyi sosyal medyada resmileştiren de J.Lo’nun birkaç gün önce doğumgününde Instagram’a koyduğu fotoğraf oluyor. Birçok bikinili J.Lo pozunun ardından Affleck’le öpüştükleri bir fotoğrafla 52. yaşını kutlayan J.Lo da bizim kadar yaşına şaşırıyor. St. Tropez’de bir yatta doğum günü kutlaması yapan Bennifer, Jenny from the Block videosundaki ikonik sahneyi yeniden canlandırıyorlar ve Affleck tıpatıp aynı şekilde J.Lo’nun poposuna dokunarak poz veriyor.

Bunun da ötesi olur mu demeye fırsat kalmadan J.Lo’yu Ben kolyesiyle yürürken görüyoruz ve ikilinin Los Angeles’ta beraber yaşamaya hazırlandığını öğreniyoruz. Gördüğünüz gibi oldukça hızlı ilerleyen bir ilişki var önümüzde. Gerçi 20 yıllık da bir geçmişi var Bennifer’ın. Mesela J.Lo’nun annesi bu ilişkiden çok memnunmuş. Meğer yıllar içinde en sevdiği damadı hep Affleck olmuş. Ne diyelim, neler görmüş kadıncağız, onun da kendince haklı sebepleri vardır. 

Bennifer hızla ciddileşse de, tüm bu abartılı hareketler ve tiyatro kokan anlardan ötürü bazı magazin siteleri bu birlikteliğin tamamen reklam amaçlı olduğunu ve hatta bunun Jenny from the Block şarkısının 20. yılını kutlamak için çıkacak klibin çekimlerinden kareler olduğunu söylüyor. Biz de tam olarak emin değiliz… Ama abartılı hareketler söz konusu olduğu ve ikili sürekli eski hallerine referansta bulunduğu için tüm bunların ‘gerçek’ olmadığını iddia edenlere tek bir sorumuz var: J.Lo’dan bahsettiğimizin farkında mısınız? Kendine aşık, burçlara inanmayanı bile aslan burcuna inandırabilecek olan bu görkemli kraliçenin abartılı davranması da, eski hallerini birebir yaşamaya çalışması da bizi hiç şaşırtmıyor. Çünkü kendisi dışında herhangi bir şeyi beğenmediği için bile eskiye gönderme yapıyor olması mümkün…

Peki, tüm internet aleminin bu ilişkiye olan merakı ve ilgisinin sebebi nedir? Evet, Bennifer zamanında da en çok konuşulan çiftlerden biriydi. Ama bu kez herkes onları garip bir şekilde destekliyormuş, beraber olmalarını istiyormuş gibi bir hava var sanki. Hatta Ben Affleck’i sevmediğini söyleyen bir arkadaşım, J.Lo’yla beraber çok iyi gözüktüklerini, çift olarak onlara bayıldığını söyledi. Bunu nostaljinin tatlılığına mı bağlamalı yoksa özellikle o dönemki hayatı özleme hissine mi? Belki de geçmişteki bir ilişkinin yeniden onarılabilecek olması bize geleceğe dair umut veriyordur. Yaptığımız hataları telafi edebileceğimizi ya da her şeyin boşa gitmediğini hissediyor olabiliriz. Bir de tabii J.Lo’yu ona hak ettiği değeri veren, aşk mektupları yazan ve hayranlığını gizleyemeyen biriyle görmenin ayrı bir tadı var. Arod’un suratsızlığı ve umursamazlığı hepimizi biraz yormuştu. Ne olursa olsun, Bennifer’ı izlemenin bambaşka bir keyfi var. Bize bir zamanların ünlülerinin ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatıyorlar. Böyle nostaljiye her zaman varız, tabii düşük bel geri gelmediği sürece. Dadanizm magazin servisi gururla sundu.