“Bu kadar da olmaz” kuşağında bugün: Kardeş şarkılar

Bence, 2007 yılı müzik açısından oldukça büyük adımların atıldığı ve muhteşem işlerin çıktığı bir yıldı. Tek tek yazmama gerek yok ama mesela benim hayatımda en sevdiğim albümler listesinde Radiohead – In Rainbows ve UNKLE‘dan War Stories var ve yerleri asla değişmiyor. Bu nedenle UNKLE’ın da yeri asla değişmiyor tabii. Looking For The Rain çıktığı zaman günlerce dinledim… Fakat bir şey oldu. “Looking For The Rain” kesinlikle daha önce duyduğum bir şarkıydı! VE BULDUM!

ve evet bir Türkçe pop şarkısı… 

Şimdi nereye geldik biliyor musunuz? 1994 Türkçe pop sahnesine! Türkiye’de 1994 yılı gelişimin ve üretimin çoğaldığı, pop müziği keşfeden herkesin koşarak sırada yerini alması ile geçen bir yıldı. Şimdi denk gelseniz bağır çağır söyleyeceğiniz birçok şarkı hatta albüm 1994’te çıktı. Peki sizce 1994 yılında çıkan nefis albümlerin içinde kimin şarkısı UNKLE’ın Looking For The Rain şarkısı ile kardeş çıktı dersiniz?

Asya‘nın! Vurulmuşum Sana albümü ile aynı adı taşıyan şarkının sözleri Aysel Gürel‘e düzenlemeleri ise Onno Tunç‘a ait. 90’lı yıllarda albüm yapıyor olsaydınız ve şarkılara Onno Tunç ve Aysel Gürel dokunsaydı, albümünüz bugün hala dinleniyor olurdu.

Nasıl kardeşler? 

Looking For The Rain şarkısında 22. saniyede başlayan synth melodisine dikkat edin.


Vurulmuşum Sana’da 16. saniyede giren klavyeye dikkat edin.

Eğer benzetemezseniz bu benim problemim olmayacak.