‘Call Me By Your Name’in devam filmi çekilecek

Herhangi bir katkı maddesi içermeyen aşk hikayesiyle izleyenleri tam kalbinin ortasından vuran Call Me By Your Name, bu sene Oscar’ların da en iddialıları arasında kendine kallavi bir yer edindi.

‘En İyi Film’ dalındaki Oscar adaylığı henüz pek tazeyken, filmin yönetmeni Luca Guadagnino’dan yepyeni bir havadis geldi: Bir devam filmiyle Elio’nun hikayesini izlemeye devam edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı Los Angeles Film Critics Association Awards sırasında Hollywood Reporter‘a konuşan Guadagnino, devam filmiyle ilgili birkaç detay da eklemiş.

Hikayenin geçtiği yıllardan da tahmin edeceğiniz üzere (film 1983, filmin uyarlandığı kitap ise 1987 yılında geçiyor), AIDS salgını karakterlerin hayatında önemli bir yere sahip olacak.

Bazı sahneler Guadagnino’nun kafasında şekillenmeye başlamış bile. “Bence Elio (Timothée Chalamet) büyük bir sinema tutkunu olacak. Onu bir sinema salonunda, Paul Vecchali’nin Once More filmini izlerken görüyorum. Karısını bıraktıktan sonra başka bir erkeğe aşık olan bir adamın hikayesini anlatan bu 1988 tarihli film, AIDS’i işleyen ilk Fransız filmlerinden biriydi” diyor Guadagnino. “Devam filmi Elio’nun bu sahnesiyle açılabilir bence.”

Kalbimizin yine paramparça olacağı bir film izleyeceğizin farkındasınızdır umarım.