Charles Manson olmak (Film icabı)

Once Upon a Time in Hollywood, Mindhunter, Charlie Says… Sinema ve televizyon dünyası Charles Manson’a sağlam dadanıyor.

Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood için, Charles Manson rolüne Damon Herriman’ın seçildiği duyurulmuştu. Herriman, şimdi bir de Mindhunter dizisinin ikinci sezonu için Manson rolüne seçildi. Aynı oyuncuya aynı karakteri iki farklı yapımda oynatmak acaba nasıl bir sonuç verecek? Her yapımın ve yönetmenin karakteri ele alma şekli farklı olacaktır elbette. Dolayısıyla Herriman’ın bir karaktere, iki yorum getirmesi gerekebilir. Bunu bir kenara bırakalım, oyuncu ve karakter eşleşmesinin pekişmesi, gerçeklik algımıza da tuhaf bir oyun oynayabilir. Tarantino, kurmaca bir hikaye çekiyor olmasına rağmen, dönemin gerçek insanlarını da hikayeye sokuyor. Mindhunter zaten gerçek olaylardan esinlenen bir dizi. Bir de üstüne her ikisinde de aynı oyuncuyu görünce, bütün bunların “film icabı” olduğunu kendimize hatırlatmamız gerek.

Screen Shot 2018-09-04 at 13.44.09

Şu nur yüzlü adama psikopat rolleriyle gelip duruyorlar.

Bu arada, Charles Manson ve Manson Ailesi’nden üç kadının hikayesini konu alan Charlie Says filmi için de The Crown’un Prens Philip’i, sevgili Doctor Who Matt Smith seçilmiş. Önümüzdeki sezon Manson’a sık rastlayacağız gibi görünüyor. Manson zaten perdede çok boy gösteren bir karakter. Hakkında belgesellerin yanı sıra Helter Skelter, House of Manson, Leslie, My Name is Evil gibi kurmaca filmlerden de bolca var.