Cher, sonsuza kadar dadanılacak biri!

Broadway bir Cher müzikali yapıyor. Geçen sene haberini duyduğumda aşırı sevinmiştim. Gelir mi, izler miyiz bilemem ama bir Cher müzikalinin fragmanını veya kısa tanıtımını izlemek bile benim için heyecan vericiydi. Bu haberin üzerinden uzun bir süre geçti. The Cher Show 12 Haziran’dan beri sahneleniyor ve Cher de şov ile ilgili görüşlerini belirtti.

Öncelikle belirtmek gerekir ki Cher çılgın bir Twitter kullanıcısı. Politikadan yediği en lezzetli abur cubura kadar her konuda fikirlerini çatır çutur Twitter’da paylaşıyor. Twitter’a renk gelsin isterseniz Cher iyi bir seçim.

cherl

Şimdi, Cher’in kendi hayatını anlatan müzikal ile ilgili yaptığı yorumları sıralıyorum, eleştiri konusunda asla geri durmayan Cher, kendi şovu ile ilgili konuşurken de lafını esirgememiş:

“Birçok konu düşündüğümden daha da iyi sahnelendi. İzlerken gözlerimi oymak istemedim. Hatta bazı yerler gerçekten çok etkileyici. Eğer beni etkileyebiliyorlarsa yeterince iyiler demektir. Beni oynayan kızların yapacak çok işi var. Annemi canlandıran oyuncu harika. Bu önemli bir konu çünkü benim, ‘ben’ olmamı sağlayan kişi annem. Sanatta yeteneğiniz varsa vardır, yoksa yoktur. Sahnedeki insanların hepsi çok yetenekli ve şarkılar çok zor.”

Cher, eski sevgililerini ve eşlerini canlandıran karakterlerden de çok etkilenmiş. Sonny Bono, Gregg Allman ve Robert Camilletti’yi canlandıran oyuncuları gerçeğe çok yakın bulduğu için ürpermiş.

Açılış gecesi videosu:

Fakat Cher’in, The Cher Show hakkındaki en büyük derdi diyalogların yeterince hayattan olmaması ve sanki gerçek değilmiş gibi hissettirmesi. “Üzerinde çalışmak gerekiyor. Benim görevim değil ama bunu pek takmıyorum. Söyleyecek çok şeyim var. Ayrıca üç dans şarkısını konser stilinde yapmaları için onları zorluyorum. Mamma Mia da böyle bitiyordu. Seyirci bunu seviyor.”

“Yeterince dürüst olduğumu düşünüyorum. 72 yıldır hayattayım. Kariyerim de 53 yaşında. Sonuçta şovda kesinlikle üstün körü geçen bölümler var. Zaten hayatımla ilgili birçok şey söyledim ve söylüyorum. Beni Rahibe Teresa gibi göstermeleri aşırı saçma olur.”

Bu son yorum ise Cher’in ömürlük bir dadanma sunduğunun kanıtı. Cher, hep dürüst kalacak. Ben eminim.