Cover cuması: Chromatics – Into the Black

Sıradan bir cover gibi ortaya çıkmış olsa da bir anda Chromatics’in en ünlü parçalarından birine dönüşmüştü Into the Black. Cover nedir, nasıl yapılı konulu bir ders verse bir gün birileri (çünkü neden olmasın) daha ilk oturumda çalacağı şarkılardan biri bu olmalı bizce.

Neil Young’ın yanık yanık döktürdüğü asıl adı “My My, Hey Hey (Into the Black)” olan orijinal versiyonu yataklara düşürecek kadar güzel. Böylesine baskın bir şarkıyı alıp “kendi şarkın” haline getirmek ise gerçek bir marifet. Cover cumasında en başa oturmayı hak ettin Chromatics.

Yalnız Neil Young demişken, listeye şarkının akustik versiyonunu da ekledik. Aslında Neil Young’ın Rust Never Sleeps albümünde bu şarkı iki farklı versiyonuyla yer alıyor: Albümün açılışışını yapan “My My, Hey Hey (Out of the Blue)” şarkının tıngır mıngır ilerleyen akustik versiyonu. Albümün kapanışını yapan “My My, Hey Hey (Into the Black)” ise gitarların, hırsla gümbür gümbür inlediği bir versiyon. Hangisinin daha şahane olduğu, ruh halinize göre değişebilir.

https://open.spotify.com/user/det8m6azyo1gm3xva96q4zyqg/playlist/5yz5D3R4dtIQS0xpg1I3nG?si=LbftnqWbSIeAZ2ZYKONi3w