Cover cuması: No Doubt – It’s My Life

Aslında bu haftanın cover’ını seçerken şöyle cool bir şeyler patlatalım, kimsenin bilmediğini paylaşalım diyorduk. Hatta 2000’lerin indie alemine hediyesi Pains of Being Pure at Heart’ın Tom Petty cover’ına yer verecektik ama yine havalı olanı değil, içimizden geleni yapacağız galiba.

It’s My Life aslında müthiş bir Talk Talk şarkısı. Her saniyesine buram buram 80’ler sinmiş. No Doubt yorumu ise buna karşılık verircesine, 2000’ler teknolojisiyle yoğrulmuş, Gwen Stefani’nin yükseklere çıkan vokalleriyle bambaşka bir dünyanın yolunu tutmuş.

No Noubt’ın bu cover’ı 2003 yılında yayınlanmıştı. (Hatırlayanlar var, biliyorum.) Gwen Stefani’nin henüz solo çalışmalara ful fors odaklanmadığı, No Doubt’ın köprüden önce son çıkışı kaçırmak üzere olduğu yıl.

Klip çekmek de hâlâ değerliymiş demek ki o zaman; zira Gwen Stefani’nin o beyaz-sarı saçlarıyla mahkemelerde süründüğü o klip aklımdan hiç çıkmıyor. Bayağı prodüksiyon, emek var.

No Doubt yorumu genelde benzese de detaylarda orijinal halinden çok ayrılıyor. Özellikle de Gwen Stefani’nin isyankar şarkıya dramatik dokunuşlar getiren sesi sayesinde.

Bu arada bizim de isyanımız var; bize sormadan hızlıca geçip giden zamana! (Arabesk yapmak için her an itinayla değerlendirilir.)

Bu arada unutmadan, Cover Cumasında ağırladığımız tüm cover’lar, orijinal halleriyle birlikte Spotify’daki şarkı listemizde güçlerini birleştiriyor!