DasDas’tan üç yeni oyun

Yeni yerinde izleyicilerini ağırlamaya devam eden DasDas, 2019’a üç yeni oyunla giriyor: Anton Çehov’un ölümsüz eseri ‘Ivanov’, fantastik bir dünya sunan ‘Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikayesi’ ve tek kişilik oyun ‘Güle Güle Diva!’

Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta oyuncular ile genç bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren, DasDas’ın yeni oyunu ‘Ivanov’, 3 Ocak’tan itibaren DasDas’ın programında yerini almaya başladı. Anton Çehov’un Moskovalı Hamlet’im diye tanımladığı Ivanov, yazarın bütün oyunlarında karşımıza çıkan “kendine acıma” ve “kendi yok oluşunu hazırlama” temalarını farklı bir yerden bir kez daha yorumluyor.

Volkan Yosunlu ile Alper Baytekin’in kaleme alıp ve yönettiği ‘Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikayesi’ de 10 Ocak’ta prömiyerini yapacak. Bu fantastik oyun, iki sihirbaz, iki oyuncu, sekiz dansçı, dramatik aksiyon ve harika bir şovla farklı disiplinlere yayılan çokyönlü bir yapım. Ayrıca oyuncu kadrosunda Burak Sanlı, Kıvanç Özkonu, Gürhan Elmalıoğlu ve Müge Boz gibi ünlü isimler yer alıyor.

Selen Uçer’in sahne aldığı tek kişilik oyun ‘Güle Güle Diva!’, 11 Ocak’ta DasDas Atölye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak. Şöhretinin zirvesindeyken inzivaya çekilen büyük bir divanın yıllar sonra geri dönüşünü anlatan ‘Güle Güle Diva!’ Firuze Engin imzalı.

DasDas, Metropol İstanbul, Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, Ataşehir, İstanbul