Dünyanın tüm zombileri, birleşin!

Yeni bir Jim Jarmusch filmi geliyor: The Dead Don’t Die

Zombi alemi böyle bir kadro görmedi!

Iggy Pop.

Tom Waits.

Bill Murray.

Tilda Swinton.

Aslında bu kadarı bile yeterdi ama Jim Jarmusch’un 14 Haziran’da prömiyerini yapacak yeni filmi The Dead Don’t Die’ın oyuncuları arasında başka isimler de var: Chloë Sevigny, Selena Gomez, Adam Driver, Steve Buscemi, RZA, Danny Glover.

Farkındaysanız saymakla bitiremiyoruz o yüzden burada es verip hikayeye dönelim.

En son 2016’da the Stooges belgeseli Gimme Danger’la izleyici karşısına çıkan Jim Jarmusch, az önce saydığımız dev kadroyu toplayarak zombi külliyatına yeni bir film kazandırmak için kolları sıvamış. Evet, bu kallavi kadrodaki oyuncuların büyük bir kısmının, bir Jarmusch filminde nelere muktedir olduğunu biliyoruz. Bill Murray’nin Zombieland sayesinde nasıl bir zombiye dönüştüğünü (yani kısmen) ya da zombiler arasında nasıl hayatta kaldığını da biliyoruz. O yüzden Jim Jarmusch’un yazıp yönettiği filmin konusuna dair ortada pek bir ipucu olmamasına rağmen bu kadar heyecanlanıyorsak, tamamen geçmiş deneyimlerimize zihnimize kazıdıklarından dolayı…

bill_murray_zombieland

Tüm bu kadroyu bizzat zombiye dönüşmüş olarak mı göreceğiz yoksa o malum kıyametten sonra hayatta kalmaya çalışan insanlar olarak mı, detaylıca öğrenebilmek için biraz beklememiz gerekecek. Yine de 14 Haziran’ı bilmek bile yeterli şimdilik.