Emmy Ödül Töreni’nin peşinde bir Instagram turu

Emmy Ödül Töreni’ni izlemek için sabahlayan sebatkar dostlarımızın aksine, Dadanizm ekibinden bazıları da sabahlama işini Oscar’lara bırakıp (bir de yaşlandıklarını bahane edip) pervasızca uykuya daldılar. Ve sabah uyanınca, şöyle sağlam bir Instagram turuyla tüm töreni izlemiş kadar olduklarını fark edip daha da böbürlenmeye başladılar. Aslında sağlam formül. Biz tuttuk bu işi.

Töreni kaçıranlar için gelsin; Instagram paylaşımlarıyla renkli bir Emmy özeti.

1- RuPaul’s Drag Race

Bizce gecenin en ilham verici anlarından biri. Gururlu anne gülümsemesi ile birleşen mutluluk gözyaşları. 10 küsur yıl önce, özel bir LGBTİ kanalında küçük bir seyirci kitlesiyle yola koyulan RuPaul’s Drag Race büyüdü, büyüdü; hem sevgi mesajlarını tüm dünyaya ulaştırdı hem de Emmy’i kaptı. Condragulations!


2- Claire Foy

Claire Foy’un Instagram hesabı yok; kendisini çok sevdiğimiz için başka bir hesaptan dadanmanın yolunu bulduk. Kadın iki sezon boyunca gözümüzün önünde, donuk bakışları ve sesinin en ince tonlamasına kadar Kraliçe 2. Elizabeth’e dönüştü. Hak edilmiş bir ödül bu. The Crown’un diğer sezonları sensiz geçecek; özleyeceğiz.


3- Donald Glover?

Arkadaşlar, çok kafamız karıştı. Şimdi bu Teddy Perkins kılığındaki Donald Glover mı? Donald Glover değilse bu kim? Ayrıca Donald Glover’sa da müthiş bir şov. En iyi Emmy İzleyici Performansı Ödülü ona gitsin. (Bilmeyenler için not: Teddy Perkins, Donald Glover’ın Atlanta dizisindeki garipçi bir karakteri. Dün Donald Glover ne halıda ne de törende çok fazla gözükmedi ama bir anda ekranlarda Teddy Perkins belirince herkesin kafasında aynı soru işaretleri oluştu: Donald Glover acaba töreni beyaz karaketeri Teddy Perkins’in kılığına girerek mi izledi? Şöyle yandan bakınca benziyor da doğrusu…)

https://www.instagram.com/p/Bn2Tbs_FyYs/?taken-by=consequence


4- The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel dizisinin başrol oyuncusu Rachel Brosnahan, Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Hatta Amazon’un bu dizisi En İyi Senaryo ve Komedi Dalında En İyi Yönetmen gibi diğer kallavi ödülleri de topladı.

Topladı toplamasına da, fark ettik ki etrafımızda bu diziyi izleyen bir kişi bile yok. Ne ara çıktı da kırdı geçirdi ortalığı anlamadım. Neyse, izlemek farz oldu artık. (Bizim büyük ayıbımız…)


5- Milli Bobbie Brown

Madem itiraflara başladık, şunu da aradan çıkaralım: Eğer bir şey gelmeyecekse biz bu kızın aşırı şirin tavırlarından sıkılmaya başladık. Her yerde, en bebiş mimikleriyle üstümüze üstümüze geliyor. Ve işin kötüsü, şunu biliyoruz ki; her şey daha yeni başlıyor.

Dün gece de hem tören öncesi halıda yürürken hem de Emilia Clarke’la birlikte ödül takdim ederken (bir de gözlük taktı, sanki nine) bayağı sükse yaptı. Belki büyüynce  biraz daha tahammül edilir hale gelir.

https://www.instagram.com/p/Bn2n4k_gMTV/?utm_source=ig_embed


6- Justin Timberlake & Jessica Biel

“Kameraların önünde yaşanan bir şey ne kadar sahici olabilir” diye kafamın bir köşesinde tatlı bir şüphe beni sürekli dürtse de bir Beckham’lar bir de bu ikisi mutlu aile tablolarıyla insana yaşama sevinci depoluyorlar.


7- Emilia Clarke

Simply the best!


8- Peter Dinklage

Başka söze gerek var mı? Bu Tyrion Lannister rolüyle Peter Dinklage’ın üçüncü Emmy’si. Bizim de bir Emmy’miz olsa, biz de gider ona verirdik.


9- Glenn Weiss

Kalabalık önünde evlenme teklifi… Teklif edilen için de, izleyici için de son derece rahatsız edici bir durum. Yapmayın, yaşatmayın bunu. Neyse ki Glenn Weiss’ınki o kadar da kötü geçmemiş. Hatta gülümsetiyor bile.

10- Thandie Newton

Westworld ikinci sezonun en iyisiydi bizce de Thandie Newton.

Ayrıca böyle bir elbiseyi de ancak onun gibi kusursuz biri giyebilir.

https://www.instagram.com/p/Bn3N7s1A1Kz/?taken-by=thandieandkay