En sevdiğimiz haliyle yeniden: MGMT’nin yeni albümüne dadandık

Eğer geçmişte MGMT’yle sıkı ilişkiler kurduysanız, bu yeni albüm haberi karşısında kalp atışlarınız hızlanmaya başlamış olabilir. Hem test edip onayladık; duyduğunuz heyecan boşuna değil.

En son kendi adlarını taşıyan albümlerini 2013 yılında yayınlayan MGMT ikilisi, geçtiğimiz günlerde tadımlık olarak önümüze When You Die şarkısını bırakmış, yeni albüme dair umutlarımızı zirveye çıkarmıştı.

Ve sonunda bugün, yollarını gözlediğimiz yeni albüm Little Dark Age yayınlandı.

Adı aslında, albümün yarattığı hislere dair birkaç ipucu veriyor. Uçarı MGMT tınılarına rağmen bünyeyi teslim alan yarı kasvetli şarkılar bütünü. Kasvet dediysek, insanı yerden yere vuran efkarlı bir albümden bahsetmiyoruz. Kendini coşkuya çok kaptırmayan, kaptıracak gibi olduğunda da hayatın gerçeklerini kendine hatırlatarak duygularını dizginlemeyi başaran bir tutumu var MGMT’nin. Onları nevi şahsına münhasır kılan da bu zaten.

Bir tabii, sanki bu dünyaya ait değilmiş gibi hissettiren melodileri…

When You Die’ı ilk duyduğumda vurulmuştum; albümün tamamı içinde de kendine özel bir yer edinmiş. Albümün açılış şarkısı She Works Out Too Much, tüm enerjisiyle sizi gelecek şarkılara hazırlıyor ve garip, hülyalı bir aleme davet ediyor.

Merak etmeyin, tüm şarkıları size tek tek betimlemeye kalkışmayacağız. Ama When You’re Small’u dinlerken bizi bi’ hatırlayın.

İşte, sırf bunun için bile sevebiliriz MGMT.