Game of Thrones Spin-Off’u hakkında bilmeniz gereken her şey

2019’da Game of Thrones’un son sezonu yayınlanacak ama hikaye burada bitmeyecek. George R. R. Martin’in kurduğu büyük bir evren ve uzun bir zaman dilimi var. Dolayısıyla Westeros’ta ve tabii Essos’ta daha anlatılacak serüven çok!

HBO, Game of Thrones yapımcıları D.B. Weiss ve David Benioff ile serinin yazarı George R. R. Martin 2020’de bir spin-off projesiyle farklı yoldan olsa da diziyi devam ettirme kararı almıştı. Bunun için beş farklı yazar ekibi, farklı zaman dilimlerinde geçen, farklı hikayeler ve projeler üretmişler. Bunların arasından, X-Men: First Class ve Kingsman serisinin senaristi Jane Goldman’ın yürüttüğü projenin pilot bölümünün siparişi verildi. 

white-walker

Goldman’ın yazdığı hikaye, şu ana kadar izlediğimiz olaylardan 10 bin yıl öncesinde geçiyor olacak. Ne Robert Baratheon’un tahtı nasıl aldığını izleyeceğiz, ne de Jon Snow’un annesini… Ama daha büyük sorularımıza cevap alabileceğiz. Age of Heroes’a (Kahramanlar Çağı) tekabül eden bu dönemde First Men (İlk İnsanlar), Whitewalkers (Akgezenler) efsanesi, Children of the Forest (Ormanın Çocukları) ve Stark Ailesi’nin hikayeleri hakkında yeni şeyler öğreneceğiz. 

Bu dönemle ilgili bildiklerimiz uzunca bir süre, Ice and Fire serisinde parça parça okuduklarımızdan ibaretti. The World of Ice & Fire (Buz ve Ateşin Dünyası) kitabı yayınlandığında, bu dönemle ilgili daha geniş bir kaynağa da ulaşmış olduk. 

josh-whitehouse

Josh Whitehouse

Dizinin isminin The Long Night olması bekleniyor. Kadroya gelince, Naomi Watts ve Josh Whitehouse açıklanan iki isim. Tüm bu bildiklerimiz doğrulanmış bazı söylentilerden ve sosyal medyada yapılan açıklamalardan ibaret. En ufak bir detayla bile, hikayenin hayranları epey bir heyecana kapılabiliyor. İlk görüntüler gelmeye başladığında bakalım neler olacak…

game-of-thrones-children-of-the-forest-1502292921