Gözümde canlanır koskoca mazi: Dawson’s Creek ekibi yeniden bir arada

Daha geçen gün, 90’lar ateşinin bünyeyi alev alev yaktığından bahsetmiştik. Her türlü nostaljiye hazırdık ama bunun kadar sert olanını beklemiyorduk:

dawson's creek reunion

Ne yapmaya çalışıyorsunuz, bizi ağlatmak mı istiyorsunuz?!

Entertainment Weekly, bir dönemin gençliğini iflah olmaz bir drama arzusu ve romantik histerilerle yoğuran, kimi kalplerde geri dönüşü olmayan hasarlar yaratan Dawson’s Creek için saygı duruşu niteliğinde bir sayı hazırlamış.

Bu kült dizinin (bence kesinlikle kült) 20. yılı şerefine eski kadroyu bir araya getiren Entertainment Weekly, sert flashback’ler yaratmaya kararlı gibi…

Bir kere Dawson’ın yaşlanınca bu kadar yakışıklı olmasını beklemiyorduk, kendisini en son bu şekil hatırlıyorduk:

Dawson-crying

Geçen yılların değeri bilinmeyen diğer kült dizisi (bence kesinlikle kült) Don’t Trust the Bitch in Apartment 23’de Dawson yani James Van Der Beek’i, kendisini canlandırdığı aşırı sürreal bir rolle izlemiştik. Dawson’dan sonra hiçbir rolde tam olarak tutturamayan (gerçek hayattaki gibi) ama aşırı derece de egosu şişmiş (gerçek hayatta öyle mi bilmiyorum tabii) bir James Van Der Beek vardı karşımızda. Ve sürekli Dawson’s Creek reunion’ı üzerinden geyik çeviriyorlardı. James diğer oyuncuları arayıp arayıp yeniden bir araya gelmeye ikna etmeye çalışıyordu.

Şakaydı, gerçek oldu…

Pacey’ye gelince…

pacey

Onun yaşlanınca da aşırı yakışıklı olacağından hiç şüphemiz yoktu. James’in aksine, kendisi kariyerinin sonraki yıllarında da yaktı geçti. Fringe’le kalbimizdeki aşkı yeniden alevlendiren Jashua Jackson, şimdilerde The Affair’le bizi üzmeye devam ediyor. Senin de yüzün gülecek artık Jashua… (Bu arada, Diane Kruger, 10 senelik ilişkilerinin ardından bu gül gibi oğlanı bırakıp The Walking Dead’in Daryl’i Norman Reedus’la işi pişirmeye başladı. Jashua çok üzülmemiştir umarım.)

katie holmes

Joey Tom Cruise’la evlendikten sonra hayatın sillesini yedi tabii. İçlerindeki en yaşlı duranın Katie Holmes olmasına şaşırmamalı.

jen

Ama Jen yani Michelle Williams’ı yıllardır gururlu anne gülümsemesiyle izliyoruz. Moda dünyasının gözbebeği gerçek bir stil ikonu oldu. Sinema kariyerinde emin adımlarla ilerledi. Heath Ledger’ın hayatına girmesiyle o da sert bir sille yedi ama yıkılmadı ayakta. Seni seviyoruz galiba…

Gözümde canlanır koskoca mazi… Dawson, Pacey derken iyi hoştu da, insan kendi hayatında geçen 20 seneyi hatırlayınca bir fena oluyor.

Sert bir flashback yaşayacağınızı yukarıda bir yerlerde söylemiştim sanırım.