Güzel günler için: Converse All Star sanatçıları Rinxlaya ve Denzi’den Frontal

5 Mayıs’tan bu yana kafamızda dönüp duran bir şarkıya dadanıyoruz bugün. Converse All Star sanatçıları Rinxlaya ve Denzi’nin müzisyen Şevket Akıncı mentorluğunda bir araya gelerek hazırladığı, Universal Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanan Frontal’in sizin üzerinizde de aynı etkiyi yaratacağına şüphemiz yok!

Arkadaşlarla geceden yola çıkıp günün ilk ışıklarıyla bir sahil kasabasına girdiğimiz o yolculuklarda, kulaklıklarımızı takıp hayali klipler çektiğimiz o sokaklarda, uzun bir günün ardından vardığımız evimizde bir şarkı eşlik ediyor bize bir süredir: “Güzel günler görebilirim ardından!” diyoruz biz de nakaratla birlikte. Biraz melankolik gibiyiz sanki, ama epey de umutluyuz.

Bu iki duygunun buluştuğu şaşırtıcı güzelliğin adı ise Frontal. Deneysel hip-hop sanatçısı Rinxlaya ve pop-metal sanatçısı Denzi’nin, Şevket Akıncı mentorluğunda bir araya gelerek ortaya çıkardığı Frontal, metal, hip-hop, hyperpop gibi türlerin bir harmanı.

“Peki, nasıl oldu da Rinxlaya, Denzi ve Şevket Akıncı bir araya geldi?” diye soracak olursanız, Frontal’in üzerimizde yarattığı etki iyi bir ipucu olabilir. Biraz melankolik gibiyiz sanki, ama epey de umutluyuz demiştik. Bu duygu dünyası bizim için ilk gençliğin tanımı gibi bir şey. Ve ilk gençlik dediğimizde de akla gelen ilk imgelerden biri Converse, çünkü çoğumuzun hayatına ta o yıllarda bir daha çıkmamak üzere girdi… 2 aydır dilimize dolanan Frontal’i dinlerken Converse’in hayatımızdaki yeri hakkında da kafa yorduk biraz. Şarkılarıyla hayallere dalıp gittiğimiz idollerimizin ayağında da Converse vardı, o hayallere dalıp sokakları arşınlayan bizlerin de. 7’den 70’e, sınıf, ülke fark etmeksizin Converse’in hayatımızda böylesi sağlam bir yere sahip olmasının belki de en önemli nedeni hem zamanın ruhunu, hem sokağın ritmini her zaman yakalaması oldu…

Converse All Star Topluluğu da bunun bir başka manifestosu gibi. All Star Topluluğu, program kapsamındaki All Star’ları birbirine ve Converse’e bağlayan, stil, spor, sanat ve müzikle ilgili disiplinlerde çalışmalar yaratan yetenekleri destekleyen küresel bir ağ. Program, bireysel All Star’ların yaratıcı kariyerlerini finanse ederek ve mentorluklarla destekleyerek, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan işler ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Converse All Star Rinxlaya ve Converse All Star Denzi’nin, yapımcı ve mentor Şevket Akıncı’yla bir araya gelişi de topluluğun amacını somutlaştıran en güzel örneklerden biri bizce.

Beklenmedik müzik tarzlarını ve farklı ritimleri bir araya getiren Frontal, aynı zamanda Converse All Star Anthem’in de bir parçası. Converse All Stars projesi kapsamında dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar tarafından yaratılan All Star Anthem, “beklenmedik bağlantılar” fikrinden ilham alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki All Star’lar tarafından farklı kültürel ve müzikal dokunuşlarla yaratılan ritimleri tek bir parça haline getiren isim ise Brezilyalı ikon Marcelo D2.

Bir şarkı mırıldanıldığında ortamdaki diğer kişilerin de diline dolanması fenomenini bir kez daha hayata geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bu sıcak yaz gününde belki evin en serin köşesinde, belki bir akşamüstü yürüyüşünde, belki Akdeniz’e giden bir yolda veya nerede hayallere dalmak isterseniz tam orada “Güzel günler görebilirim ardından!” diyebiliriz artık hep birlikte.