Hadi canım La casa de papel

Gözümüzün nuru dizi 3. sezon için çalışmalara resmen başladı, bir de video yayınladılar. Her şey rutininde giderken… O son gördüğümüz neydi La casa de papel?

*** Dikkat! Az biraz spoiler içerir.***

Banka soygunu her zaman sinemada işlenen, televizyonda da arada sırada denk geldiğimiz bir konu. İyisi yapılınca pek ala alıcısı var. Ama geçmişe bakınca, birçok örnekte “banka soygunu = aksiyon” eşitliğini aşamayan yapımlar var. Fakat şöyle de bir şey var ki— tamam lafı fazla uzatmayacağım, zaten heyecanlısınız. La casa de papel’in 1 dakikalık videosunda umduğumdan fazlasını buldum.

Açıklama kısmındaki “Ekip geri dönüyor.” başta bende de bir şüphe uyandırdı. Netflix’in kısa ve net açıklamaları ya da cevapları sevdiğini biliyorum ama bu cümle, geçen senenin en çok ses getiren yapımı için fazla sıradandı. Ben bir yandan bunları düşünürken video -fonda çalan güzelim Ciao Bella’yla- geldi 59. saniyeye. Ne olduysa da ondan sonra oldu. Berlin göründü.

Buraya kadar okuduysanız Berlin hakkında söyleyeceğim hiçbir şey sizin için spoiler değildir, 2. sezonun sonunda yiğitlik yaparak öldüğünü zaten biliyorsunuzdur. Fakat ekşi’de “la casa de papel’deki berlin” diye başlığı bulunan, Instagram’ın bugüne kadar gördüğü en hızlı takipçi sayısı artışlarından birine imza atan, paylaştığı sessiz videolarıyla gönlümüzün efendisi, anlaşılamayan güzel insan Berlin, 3. sezon tanıtımında yer alıyor.

İlk tahminimiz geçmişe yönelik sahnelerde rastlaşacağımız yönünde olsa da her şeyin mümkün olduğu şu dünyada insan inanmak istiyor: Ya ölmediysen Berlin? Çok eskiden rastlaşacaktık Berlin…

Bu arada, milletçe o kadar çok sevmişiz ki bu diziyi, bizi duyan yapımcılar yeni sezonda İstanbul diye bir karakter olacağını duyurmuşlardı.

La casa de papel’in üçüncü sezonu 2019’da bizimle olacak, henüz resmi bir tarih açıklanmadı ama zaten aklımız Berlin’e gitti şimdi, durun… Bekleyelim bakalım.