Hak edilmiş bir Spider-Man fragmanı

Kirk Deveyck ve Julien Kermecklbrugge, bu fragman sizin eseriniz.

Eğer biz bugün bu fragmanı izleyebiliyorsak, yukarıdaki iki ismin çabaları sayesindedir. Kısa tarihçeye bakalım: 12 Ocak günü paylaştıkları olanca şuursuz harika video ile seslerini Tom Holland’a duyurmayı başaran iki Spidey hayranı bir hareketi başlattılar.

Tom Holland’ın dikkatini çekmeyi başardıklarında ise fırtına birden büyüdü ve aşağıdaki iki paylaşımla herkes saatlerini ayarladı.

https://www.instagram.com/p/BspI0bDHMHc/

Biz aslında bu fragmanı Marvel haftası kutlamaları dünya genelinde son hızıyla sürerken bekliyorduk ama geç oldu ama güç olmadı, sonunda Spider-Man: Far From Home fragmanına kavuştuk.

Marvel haftasını unutmuş olanlara kısaca hatırlatalım: Avengers: Endgame’in ve Captain Marvel’ın fragmanlarının art arda yayınlandığı, Jake Gyllenhaal’un Instagram’a heyecanla teşrif ettiği ve tüm bunların üstüne bir de Spider-Man fragmanı geleceğinin sinyallerinin verildiği hafta. Ancak son beklentimiz biraz ertelenmiş, Spider-Man unutturulmak istenmişti. Biz unutmadık.

Tom Holland’ın bu zamana kadar bir pot kırmaması hayret verici. Aşağıdaki videonun anısı hala taze sonuçta. 0:17-0:23 arası, GIF’i yapılası sahne.

İçinde bulunduğumuz şu dönemde, telefonuna sabah alarmı gibi “Marvel – fragman” alarmları kuranlar olduğunu biliyorum. Captain Marvel ve Avengers fırtınaları dinmiş olsa da, sırada Spider-Man’in beklenen filminin beklenen fragmanı var.

Elbette filmin en büyük sürprizi Mysterio rolündeki Jake Gyllenhaal. Fragmandaki bıdık sahnesi yarım saniye de sürse, şimdilik bu da kabulümüz. Marvel’ın o hafta yaptıkları sonucu evimize girmeyen süper kahraman kalmadığı için, fragmanda Jake’i görünce bile fark edememe ihtimalimiz var, o yüzden söylemiş olayım: Jake Gyllenhaal yeni. Daha önce süper kahraman olmamıştı yani. Sanki sınıfımıza yeni gelmiş ilkokul arkadaşımız gibi düşünelim ve hadi, hep beraber Jake arkadaşımızı alkışlayalım.

2019’un büyük Marvel üçlüsü sırasıyla vizyona girecek: Captain Marvel 8 Mart’ta, Avengers: Endgame 26 Nisan’da ve Spider-Man: Far From Home da 5 Temmuz’da.

Sıradaki fragman hangi köşeden gelir bilmiyorum ama beklemeye alıştım, ilk geleni sizinle paylaşacağım.

spidey2