Hakan: Muhafız’dan ilk fragman

Netflix merakla beklenen ilk Türkiye yapımı dizi Hakan: Muhafız’dan kallavi bir fragman yayınlandı. 

Netflix’in ilk Türkiye yapımı disizi Hakan: Muhafız’dan ilk fragman geldi. Çağatay Ulusoy’un, mistik ve kadim güçler tarafından şehrin muhafızı olarak seçildiği dizi, uzun zamandır merakla bekleniyordu. Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık’ın da oynadığı dizi 14 Aralık’ta yayınlanacak. 

Dizinin yönetmeni Can Evrenol ile Netflix’in yolları ilk beş bölümden sonra ayrılmıştı. Yeni yönetmen arayışı nedeniyle prodüksiyon biraz uzadı ve yayın tarihi de mecburen ertelendi. Bu duruma benzer, yakın zamandan aklıma gelen ilk örnek Müslüm. Filme Ketche başlamıştı, fakat sonra yapımcıyla anlaşmazlıklar olduğu için filmi bitirmek Can Ulkay’a kalmıştı. Böyle yaratıcı farklılıklar genellikle ortaya çıkan işe de yansıyor. Kurgu ve son dokunuşlar, iyi bir yönetmenin gözünden çıksa da, sanki bir şeyler hep eksikmiş gibi kalıyor. Ama o kadar masrafla çekilmiş sahneleri de çöpe atamayacaklarına göre bir çare bulmak mecburiyeti doğuyor. 

Project Runway’de Tim Gunn’ın yarışmacıların başına dikilip eleştirmesi, projenin seyrini değiştirmesi ve yarışmacının elenme terleri dökmesi gibi bir durum kısacası. Gunn’ın sloganı, masraflı ve kreatif işlerde çalışan herkes için gelsin: Make It Work! (Bir şekilde oldur!)