Hayallerimizdeki işbirliği: Gorillaz ve Jack Black

Tüm güzel haberler peş peşe geldi.

Önce Gorillaz’ın çok yakında yeni albümünü yayınlayacağını duyduk. Sonra da adının The Now Now olduğunu öğrendiğimiz bu albümün 29 Haziran’da piyasada olacağı bilgisi düştü internete. Bu kadarı bile bizi mest etmeye yeterken bir de yeni bir klip ve ilginç bir işbirliğiyle çıkageldi Gorillaz.

Müzik ile sinemanın kesişim kümesinde karşınıza çıkacak en şahsına münhasır isim Jack Black. Komedi rock grubu (evet, söz konusu Jack Black olunca grubun tanımlaması da böyle oluyor) Tenacious D ile sağlam rock albümlerine imza atmıştı Jack Black. (Çok alakasız ama bir de Tenacious D ile çektikleri dizi ve filmleri vardı. Hatta albümleriyle aynı adı taşıyan The Pick of Destiny filminde pena yapmak için şeytanın peşine düşüyorlardı. Şeytanın dişinden yapılma bu büyülü penaya sahip olan kişi, rock’n roll’un zirvesine çıkacak kadar iyi gitar çalabildiği için Tenacious D ikilisinin bu penaya sahip olması şart olmuştu artık. Bu penaya sahip bir diğer müzisyenin Jeff Buckley olduğu düşünülecek olursa, çok da yanlış bir maceraya girmiş sayılmazlar ama başlarına sağlam bir bela alıyorlardı.)

Jack Black ve Tenacious D güzellemesi biraz alakasız gelebilir ilk anda ama Gorillaz’ın girişte bahsettiğimiz işbirliği, tahmin edeceğiniz üzere Jack Black’le. Jack Black’in gitarlara yüklendiği müzikal bir işbirliği olmasa da yeni Gorillaz albümünden Humility için çekilen klipte Jack Black’i elinde sarı gitarı, Venice Beach’te salınırken görüyoruz.

Bu klip iştahınızı kabarttıysa size albümden bir şarkı daha verelim. Şimdilik klibi yok ama 29 Haziran’a kadar hepimizi idare eder.

Jack Black’i ise daha fazla müzik projelerinde görmek istiyoruz.