Cover’ların gücü adına: HOOD Base ve DasDas iş birliğinde gerçekleşen tribute gecelerinde sıra Madonna ve Michael Jackson’da

HOOD Base ve DasDas’ın güçlerini birleştirerek giriştiği tribute geceleri sayesinde en sevdiğimiz The Beatles şarkılarını canlı canlı dinleme fırsatı bulmuş, biricik Tarkan’ımızın şarkılarıyla coşmuştuk. Şimdi ise sıra Madonna ve Michael Jackson’da.

Ayda bir DasDas semalarında gerçekleşen bu tribute gecelerinin sevdiğimiz bir diğer yanı da Türkiye müzik sahnesinin sevilen isimleri ile çıkış yapmakta olan bağımsız sanatçılarını bir araya getirmesi. Kariyerlerinde farklı yollar izleyen, farklı müzik türlerinde üretimleri bulunan, farklı kuşaklardan sanatçılar aynı sahnede ortak müzik sevgisi etrafında buluşuyor ve müzik tarihinde yer etmiş parçaları yine kendilerine has bir üslupla yorumluyorlar. The Beatles tribute gecesi, ”The Beatles Seven Yalnız Değildir”de Nejat Yavaşoğulları’nı izlemek ve dinlemek gerçekten çok anlamlıydı. ”Başkası Olma Tarkan Ol”da da Lara Di Lara’dan Emir Yargın’a, Samet Çiçek’ten Özge Fışkın’a; sevdiğimiz pek çok isimden zihnimize kazınmış Tarkan parçalarını dinledik. Kah ağladık kah coştuk… Ama ağırlıklı olarak coştuk evet.

Evet, her tribute etkinliğinde bir sanatçı ve tema belirleniyor ve o sanatçıya ait şarkılar seslendiriliyor. Sahnedekilere ise Türkiye’nin önde gelen, deneyimli müzisyenlerinden özel olarak oluşturulmuş bir house band eşlik ediyor. Gecenin finalinde ise tüm sanatçılar, birlikte söyleyecekleri tek bir şarkı için sahnede buluşuyor. Arada tabii quiz’ler ve türlü yarışmalar da havada uçuyor. 

HOOD Base ve DasDas iş birliğinde gerçekleşen bu tribute gecelerinin üçüncü ayağında ise başlık: ”Pop Bu / Bu Pop” Bu sefer şarkıları cover’lanacak isimler ise Madonna ve Michael Jackson. Pop müziği bildiğimiz anlamda var eden iki isim. Sahnede duyup göreceklerimizin ihtimali bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Can Oflaz, Güliz Ayla, Güneş Özgeç, Su Sonia sevdikleri Madonna ve MJ şarkılarıyla sahnede olacak ama bir sürprizi daha var etkinliğin: Yetenek Sizsiniz’in küçük MJ’i Kaan Baybağ da muhteşem danslarıyla sahnede olacak. 

Bize de en sevdiğimiz Madonna-MJ kostümlerini giyip DasDas’ın yolunu tutmak düşüyor. Ha kostümsüz de gelinebilir ama kostümü olanlara ayrıca sürprizler olacakmış.

Etkinlik ücretsiz olsa da rezervasyon yaptırmakta fayda var: 0530 317 40 84 – 0216 970 03 27

Emicimivokke!