İkili delilik: Killing Eve’den yeni bir fragman

‘Takıntı’ mı dediniz?

Nisan’ı beklerken sadece Game of Thrones’a kilitlendiğimiz düşünülmesin. Fleabag’le hayatımızın orta yerine düşüveren Phoebe Waller-Bridge’in Sandra Oh ve Jodie Comer’lı bir başka harikası Killing Eve de önümüzdeki ay yeni sezonuyla ekranlara dönüş yapacak dizilerden… Ama tabii, önce fragmanlar…

Katil – polis çekişmesini türlü akıl oyunlarıyla alt üst edip kendine has bir gerilime ve duygusal bağa dönüştürmek, tam da yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge’in yapabileceği bir iş. (Ki kendisine daha önce burada sağlam dadanmıştık.) Karakterlerin bir o kadar ‘kopuk’ olması da keza öyle… Muhtemelen Villanelle gibisini görmedik, bir daha görmeyeceğiz de. (Fragmandaki Instagram sahnesine 10 puan!) Sandra Oh’yu da Grey’s Anatomy’yle birlikte zihnimizde uzak köşelere iteceğimizi zannederdik. Bu saatten sonra kendisine karşı garip bir hayranlık beslemeye başlayacağımızı nereden tahmin edebilirdik ki?

killing eve

Belli ki ikinci sezonda da ‘sular’ durulmayacak, yoğun hisler etrafında örülen bu kovalamaca hikayesi, sinir bozarken güldürmeye de devam edecek. Tek sıkıntı, Phoebe Waller-Bridge artık aktif olarak dizinin ikinci sezonunda yer almayacak olması. Ama dehasının izleri hâlâ yerli yerinde.

Bu arada bir taraftan Phoebe Waller-Bridge için Fleabag mesaisi çoktan başladı bile; ikinci sezondan bölümler yavaş yavaş düşüyor. Phoebe Waller-Bridge’in ayrıca başrolünü de üstlendiği dizide evet, son zamanlardaki en büyük takıntımız Olivia Colman da var. Ve bildiğimiz kadarıyla, arıza üvey anne rolüyle ikinci sezondaki rolüne geri dönüyor.

Killing Eve’in 7 Nisan’da başlayacak ikinci sezonunu beklerken, Fleabag ile heyecanınızı yatıştırmaya çalışabilirsiniz. Şimdilik.